Yavuz Selim’i taşıma fikri kimden çıkmış

- Yorumlar

Kartal Halkı 1966’dan beri hizmet veren ve merkez binası Kartal’ın en değerli yerinde bulunan Yavuz Selim Devlet Hastanesi’nin yıkılıp Pendik’e taşınacağı haberi ile şok olmuştu. Bu taşıma fikrinin kimden çıktığı belli oldu.

Kartal 24 Gazetesi’nin Pendik Belediyesi’nden aldığı bilgiye göre yaptığı haberle ortaya çıkan olay Kartal Halkında infial yaratmıştı ve sosyal medyada “hastanemizi de elimizden alıyorlar” şeklinde yorumlanmıştı.

Kartal’daki diğer ilçe başkanları ile çıktıkları bir canlı yayında Kartal hakkında açıklamalar yapan AK Parti Kartal İlçe Başkanı Temurhan Yıldız Kartal hakkında soruları yanıtladı.

Yavuz Selim Devlet Hastanesi’nin taşınması konusu kendisine sorulan Yıldız meseleyi şu sözlerle açıkladı:

Yavuz Selim Devlet Hastanesi’nin yenilenmesi ile ilgili ödenek çıktı, ancak biz yeniden bir hastane yapılmasının daha doğru olacağını düşünerek yeni bir hastane yapmaya karar verdik ama yeri konusundaki sıkıntıları henüz aşamadık. Pendik’te bir yere düşünmüştük fakat olmadı, Kartal’da bir başka yere yapma konusundaki görüşmelerimiz ise sürüyor.Temurhan Yıldız – AK Parti Kartal ilçe başkanı


Güncelleme: 9 Haziran 2017

Kartal’daki Yavuz Selim Devlet Hastanesi başka bir ilçeye taşınıyor. 9-11 Haziran’da gerçekleştirilen İstanbul il sağlık yatırımları değerlendirme toplantısında son planlamalar tamamlandı ve hastanenin Kartal’dan Tuzla’ya taşınması kesinleşti.

x