Ataşehir’de Kazancı Eğitimi

- Yorumlar

“Yeşil bir Ataşehir için kazanlar daha verimli yanıyor” sloganı ile yola çıkan Ataşehir Belediyesi ve Makine Mühendisleri Odası el ele vererek, kazancı eğitimi başlattı. Kazancı Belgesi Eğitimi’ne Ataşehir’deki apartman, işyerleri, siteler ve iş merkezlerinde kazanları yakmaktan sorumlu tüm vatandaşlar katılabiliyor.

12 Ocak’ta başlayan ve yıl boyunca belli aralıkla ücretsiz olarak verilecek kazancı eğitiminin ilk katılımcıları belgelerini Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’nin elinden aldı. Ataşehir Belediy Başkan Yardımcısı Hüseyin Hışman ile Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Ayten Kartal’ın da katıldığı belge dağıtım töreninde konuşan Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, hava kirliliğinin azaltılması ve enerji tasarrufu sağlanmasında kazanların deneyimli ve ehliyetli kişilerce işletilmesinin sağlanması gerektiğini vurguladı.

“Kazanı yakmak ve işletmek büyük sorumluluk ister”
Kalorifer kazanı yakmanın ve işletmenin büyük sorumluluk gerektirdiğini, kazanların doğru yakılmasının çevre kirliliğini önleyeceği gibi yakıt tasarrufu da sağlayacağını belirten Başkan Battal İlgezdi şunları söyledi:
“Kaloriferci, yakacağı kazanı bilinçli bir şekilde takip edemezse, yakıtın boşa harcanmasından hava kirliliğine, kazan patlamalarına kadar büyük olumsuzluklar ortaya çıkabilir. Ayrıca; kazanın çalıştırılmasında en ufak hata telafisi olmayacak zararlar doğurabileceği için kalorifer ateşçisinin; kazanı, elemanlarını, tesisatı çok iyi tanıması ve bilmesi gerekiyor. O yüzden bu gibi eğitimler büyük önem taşımaktadır.”

7016-1

7016-3

7016-2

x