Kartalspor “Fedakarlık ve Mücadele” Hedefiyle Rize’de

- Yorumla

Kartalspor teknik direktörü Osman Özdemir, Rizespor karşılaşması öncesi yaptığı açıklamada fedakarlık ve mücadele ile iyi bir neticeyle döneceklerini söyledi.

“Bu hafta deplasmanda karşılaşacağımız Ç.Rizespor’un sezon başı koyduğu hedefler ve bizim içinde bulunduğumuz pozisyondan ötürü her iki takım açısından oldukça zor bir karşılaşma olacak, iki takımı da zor bir 90 dakika bekliyor.

Biz lig’de alt sıralardan kurtulmak için büyük çaba sarf ediyoruz, kolay kolay teslim olacak bir takım değiliz. Futbol, fazla mücadele, fazla fedakarlık isteyen bir oyun, eğer biz bu zorlu 90 dakika da bunları yapabilirsek Rize’den iyi bir neticeyle dönebiliriz.

Fakat göreve geldiğimiz günden beri oyuncular anlamında bir takım sıkıntılarla uğraşıyoruz. Sakatlıklar, cezalılar, hastalar maalesef yine bu hafta bir takım eksiklerle maça çıkacağız. Boluspor karşılaşmasında sakatlanan Yaser Yıldız ve hafta başında gerçekleştirilen antrenmanda Uğur Akdemir’in sakatlanması yine bizi sıkıntıya soktu. Ama ne olursa olsun karşılaşmadan iyi neticeyle ayrılmak adına elimizden geleni yapacağız.”

Kıyasıya rekabette ilk maç 6-1 bitmişti

Çaykur Rizespor ile Kartalspor ilk kez 1989-1990 sezonunda karşılaştı. Bu maçta Kartal takımı evinde Rizespor’u 6-1 gibi bir farklı skorla yenmeyi başardı. O günden bu güne kadar oynanan 15 maçta yeşil-mavililerin galibiyetlerde 8-6 önde olduğu görülüyor. Bir maçtan ise taraflar sahadan beraberlikle ayrıldılar.

Hazırlıklar tamam

Kartalspor bugün saat 19:00’da Yeni Rize Stadı’nda oynayacağı karşılaşmanın hazırlıklarını dün sabah Radyo Seymen Kartal Stadı’nda gerçekleştirdiği antrenmanla tamamladı.

Saat 10:30’da Teknik Direktör Osman Özdemir yönetiminde başlayan ve 1 saat süren antrenman boyunca Özdemir’in yardımcıları Eyüp Taş, Saadettin Türk ve Kaleci Antrenörümüz Okan Gedikali hazır bulundu.

Radyo Seymen Kartal Stadı’nda gerçekleştirilen çalışmaya sakatlığı bulunan olan Uğur Akdemir katılmadı.

Antrenman teknik direktörümüz Osman Özdemir’in antrenman toplantısından sonra yapılan ısınmayla başladı.

Isınma sonrasında 5’e 2 Top Kapma ve Pas çalışması yapan takımımız antrenmanın ilerleyen bölümünde Taktik ve Şut çalışması gerçekleştiren stratchingle Ç.Rizespor karşılaşmasının hazırlıklarını tamamladı.

Kalecilerimiz Haydar, Erşen ve Osman kaleci antrenörümüz Okan Gedikali eşliğinde özel kaleci antrenmanı gerçekleştirirken antrenmanın son bölümünde gerçekleştirilen Taktik çalışmada dönüşümlü olarak kalede görev aldılar.

Kartalspor 1 Mart’ta hava yoluyla Rize’ye geçti.

Çaykur Rizespor Basın Sözcüsü Aykut Ferah: “Kazanmak Zorundayız”

Ferah, yaptığı açıklamada, Kartalspor’un son deplasman maçında Boluspor gibi önemli bir rakibi yendiğini belirterek, “Rakibimiz özellikle deplasman maçlarında iyi sonuçlar alıyor. Bir an önce alt sıralardan kurtulma çabası içerisinde. Biz ise Süper Lig’e yükselme mücadelesi veriyoruz. Bu tür maçlar çok zordur. İlk iki hedefinden uzaklaşmamak için kazanmak zorundayız” diye konuştu.

Çaykur Rizespor’un başkan vekili Halim Mete “Bu yola baş koyduk”

Kartalspor ile oynayacakları maçın çok önemli olduğunu ifade eden Mete, “Böyle maçların favorisi olmaz. Futbolcularımız sahaya çıkıp kazanmak için ellerinden geleni yapacak. Rakibimiz alt sıralardan kurtulma mücadelesi veriyor. Rizespor iyi futbol oynadığı sürece kalan maçlardan zaferle ayrılacaktır. İyi olduğumuz sürece rakip kim olursa olsun bizim için fark etmez” dedi.

x
Yorumlar