İBB yetenekli gençleri avlama peşinde

- Yorumlar

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin 20 bin çocuk ve gencin katıldığı ve 500 genci spor kulüplerinin alt yapısına kazandırıldığı Futbol Akademi Kampı ve Yetenek Avı Projesi’nin altıncı etabı için kayıtlar başladı.

20 bin çocuk ve gencin katıldığı Futbol Akademi Kampı ve Yetenek Avı Projesi’nin 2017-2018 dönemi başlıyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Gençlik ve Spor Müdürlüğü ile Başakşehir Futbol Kulübü ve Spor İstanbul tarafından hayata geçirilen Futbol Akademi Kampı ve Yetenek Avı Projesi Türk futboluna yeni yıldızlar kazandırmak için kayıt almaya başladı.

Projenin ilk 5 etabında geleceğin yıldız adayı yaklaşık 500 genç Türk futbolunun alt yapısına kazandırıldı. Daha önce iki aylık zaman diliminde yılda iki kez gerçekleştirilen proje, bu dönemde futbolcu adaylarının kendilerini daha fazla geliştirebilmesi amacıyla altı aylık zamana yayılacak. Anadolu Yakası’nda 12, Avrupa Yakası’nda 11 olmak üzere toplam 23 spor tesisinde alınacak kayıtlar sonunda 30 Ekim’de projenin altıncı etabı başlayacak.

Tesislerde altı ay boyunca antrenörler ve futbol eğitmenleri tarafından çalıştırılacak olan yıldız adayları proje sırasında Başakşehir Futbol Kulübü başta olmak üzere profesyonel ve amatör spor kulüplerinin gözlemcileri tarafından da yakın markaja alınacak. Gelecek vadeden ve yetenekli oldukları tespit edilen sporcular da genç yaşta kulüplerin altı yapılarına kazandırılmış olacak.

FİZİKSEL VE MENTAL GELİŞİME KATKI SAĞLANIYOR

10 yaş altı ve 11 – 15 yaş arasındaki çocuk ve gençlerin erken dönemde sporla tanışmalarını, zararlı alışkanlardan uzak durmalarını ve özgüvenlerini geliştirmelerine katkı sağlamayı amaçlayan projeye şimdiye kadar 20 bin gence ulaşıldı. 450’sinin spor kulüplerine kazandırıldığı proje çocukların spora başlamasına ve fiziksel gelişimlerine destek oluyor. Rekabetin kuralları, rakibe ve emeğe saygı, fair play, spor ahlakı ve spor kültürü gibi kavramlarla da erken dönemlerde tanışmalarını hedefleyen Futbol Akademi Kampı ve Yetenek Avı Projesi çocukların ev, okul ve spor üçgeninde zamanlarını doğru ve verimli geçirmelerini sağlıyor.

KAYITLARDA SON GÜN 16 EKİM

23 spor tesisinde 16 Ekim’e kadar kayıtları devam edecek olan ve hiçbir ücretin talep edilmediği projeye katılacak olan çocuk ve gençlere antrenmanlarda ve müsabakalarda kullanacakları şort, eşofman, yağmurluk, eldiven gibi tüm eşyaları yine ücretsiz olarak İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından verilecek. Daha önceki dönemlerde olduğu gibi antrenör ve eğitmenlere proje öncesi verilen hizmet içi eğitim altıncı etap öncesinde de verilecek. Ayrıca proje boyunca spor tesislerinde her hafta sonu futbolcu adaylarına ve ailelerine yönelik değerler eğitimi de düzenlenecek. Projenin altıncı etabı antrenman, eğitimler, ve tesislerarası müsabakaların ardından 14 Mayıs’ta yapılması planlanan final karşılaşmaları ve ödül töreni ile tamamlanacak.Projenin gerçekleştirileceği ve kayıtların alınacağı İBB Spor Tesisleri ise şunlar:

AVRUPA YAKASI

Bakırköy Florya Spor TesisiEsenler Hakkı Başar Spor TesisiEyüp Tevfik Aydeniz Spor TesisiSarıyer Metin Oktay Spor TesisiSultangazi Hamza Yerlikaya Spor KompleksiSultangazi Cebeci Spor KompleksiBayrampaşa Hidayet Türkoğlu Spor KompleksiZeytinburnu Çırpıcı Spor TesisiŞişli Kuştepe Spor KompleksiSilivri Müjdat Gürsü Spor TesisiFatih Edirnekapı Spor Tesisi

ANADOLU YAKASI

Tuzla Sahil Spor TesisiDudullu Spor TESİSİPendik Kaynarca Spor TesisiPendik Çamlık Spor TesisiPendik Sahil Spor TesisiPendik Kurtköy Spor TesisiMaltepe Orhangazi Spor Tesisi (Sahil)Sultanbeyli Gölet Spor TesisiSancaktepe Taha Akgül Spor TesisiÜmraniye Haldun Alagaş Spor TesisiBostancı Sahil Spor TesisiHeybeliada Halı Saha Tesisi

x