MHP Bahçeli: İstanbul, Ankara ve İzmir’de adayımız…

- Yorumlar

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Adalet ve Kalkınma Partisi’nin adayları kim olursa olsun 3 büyük şehirde desteğimiz tam olacaktır” diyerek bu illerde AK Parti’ye kesin bağlılıklarını ilan etti.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Antalya’da düzenlediği basın toplantısında, “Milliyetçi Hareket Partisi, İstanbul dışında Ankara ve İzmir’de de aday göstermeyecektir.” dedi. Üç büyük ilde AK Parti için çalışacaklarını ve adayın kim olduğunun önemi olmadığını açıklayan Bahçeli, “Yeni sistemin yaşaması için Cumhur İttifakı’nın kazasız belasız yoluna devam etmesi milli beka açısından mecburidir” ifadelerini kullandı.

“Her yerde CHP-HDP-İP zillet ittifakına karşı hazırız”

Bahçeli, “Bir başka önemli kararımız da şudur. Zillet ittifakının paydaşı olan CHP, HDP, İP ve diğer yedekleri her nerede ortak aday çıkartırlarsa çıkartsınlar biz hazırız, onlarla her seviyede mücadeleye kararlıyız. Zilletin ortak adayları nerede karşımıza çıkıyorsa, işte orada Cumhur İttifakı’nın ruhuna uygun, uyumlu hareket etmeye sonuna kadar varız. Ona buna bakmayacağız, kulak asmayacağız, Türkiye’yi yem ettirmeyeceğiz, tutsak düşürmeyeceğiz. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemini de hedef alan kim varsa karşılarında bizi bulacaktır. Mesele Cumhur İttifakı, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi, mesele bunlarla uyumlu mahalli idareler yönetimlerinin terkip ve tecellisidir. Kim ne söylerse söylesin, ne yaparsa yapsın fasa fisodur. Bir kulağımızdan girecek, diğerinden çıkıp gidecektir” diye konuştu.

x