Binali Yıldırım hakkında şok iddia

- Yorumlar

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Meclis Başkanlığı görevinden istifa etmediği için muhalefetin eleştirdiği Binali Yıldırım’la ilgili çok konuşulacak bir iddia ortaya attı.

Kılıçdaroğlu, Yıdırım’ın Meclis Başkanlığı görevine yeniden seçilememe ihtimalini düşündüğü için istifa etmediğini iddia etti. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Binali Yıldırım’ın Meclis Başkanlığı’ndan istifa etmeden AK Parti’nin İstanbul adayı olması konusunda “Anayasaya aykırı ama seçimi bunun üzerinden götürecek değiliz” dediği öğrenildi.

Seçimi kaybedeceğini düşündüğü için istifa etmiyor

Kılıçdaroğlu, Yıldırım’ın TBMM Başkanlığı’ndan istifa etmeden İstanbul adayı olmasının seçimi kaybetme kaygısı nedeniyle de olduğunu belirterek, “Seçimi kaybedeceği endişesiyle istifa etmiyor Seçimi kaybetmekten korkuyor” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın CHP’ye yönelik ağır eleştirileri hakkında da değerlendirme yaptığı öğrenilen Kılıçdaroğlu’nun “Kibir sarayından aşağı doğru tepeden tepeden halka bakıyor. Bizi kavgaya, çatışmaya, tuzağa çekerek tartışma çıkarmak istiyor. Polemikten uzak olacağız” diye konuştuğu öğrenildi.

x