İstanbul’da okullar tatil mi? Son dakika kar saati açıklaması

Meteoroloji’den yapılan açıklamaya göre, İstanbul’a yarın sabah ilk saatlerinden itibaren kar yağışı bekleniyor. Genel Müdürlük’ten yapılan açıklamada, vatandaşların kar yağışının getireceği olumsuzluklardan korunmasına yönelik uyarılar da yer aldı.

25 Şubat 2019’da kar tatili olup olmadığıyla ilgili haber için alttaki habere tıklayın:

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden İstanbul ve Ankara için yoğun kar yağışı uyarısı geldi. İstanbul ve Ankara’ya ne zaman kar yağacak? MGM yaptığı son açıklamasında İstanbul’a kar yağışının Pazartesi günü geleceğini açıkladı. Kar yağışından dolayı meydana gelecebilecek olumsuzluklara karşı vatandaşlar uyarıldı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden İstanbul için kar uyarısı geldi. Haftalardır beklenen ve Cuma günü kar yağsa da beklenen seviye de yoğunluk olmaması, vatandaşların araştırma yapmalarına neden oluyor. Meteoroloji’den gelen açıklama doğrultusunda ise İstanbul’da yarın sabah saatlerinden itibaren kar yağışı bekleniyor. Salı akşamına kadar devam etmesi beklenen kar yağışı, vatandaşları İstanbul’da okullar tatil olacak mı? sorusuna yöneltti.

MGM’den yapılan açıklama şöyle:

İstanbul’da 07.01.2019 Pazartesi günü sabah ilk saatlerden itibaren meydana gelecek yağışların 08.01.2019 Salı günü akşam saatlerine kadar kuzey ve doğu kesimleri ağırlıklı olmak üzere aralıklarla kar sağanakları şeklinde olacağı tahmni ediliyor. Güney kıyılarında 1-3 cm. kuzey ve iç kesimlerde 5-10 cm arasında kar yüksekliği beklendiğinden vatandaşlarımızın ve ilgililerin buzlanma ve don olayı ile birlikte ulaşımda meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

Başlama – Bitiş zamanı: 07 Ocak 2019 03:00 / 08 Ocak 2019 18:00

İSTANBUL’DA OKULLAR TATİL OLACAK MI?

Kar yağışı haberinin gelmesi üzerine birçok öğrenci ve aile fertleri okullar tatil olacak mı? sorusuna yanıt arayama başladılar. İstanbul’da yağacak karın şiddetine göre belli olacak bu durum ile ilgili son dakika bilgileri ve tüm detayları bu başlık altından takip edebilirsiniz…

Özellikle iç kesimlerde beklenen ciddi kar yağışı İstanbul’da okulların tatil olabileceği ihtimalini güçlendiriyor.