Burak Bora Anadolu Lisesi mezunlarından köy okullarına destek

- Yorumlar

İstanbul Kartal’daki Burak Bora Anadolu Lisesi’nin mezunları, Geleceğe Gülümse projesi kapsamında eğitimde fırsat eşitliği yaratmak amacıyla Türkiye’nin 7 bölgesindeki ihtiyaç sahibi okullara ve öğrencilere ulaşmaya devam ediyor.

Projeyle aynı liseden mezun olmuş gönüllüler, çevre bilinci, kitap okumanın önemi, toplumsal cinsiyet, insan ve çocuk hakları gibi içerik programlarını, kendilerinden kilometrelerce uzaktaki öğrencilere ulaştırıyor. Bu çalışmalar kapsamında şimdiye kadar, Bartın, Yozgat, Çorum, Bayburt, Çanakkale ve Elazığ’da bulunan köy okullarına bizzat giden 50 gönüllü genç, her bir okula; 3000 kitap hacminden daha büyük bir kütüphane, bir sanat atölyesi, bir fen odası ve bir Makerspace (Bilgisayar Kodlama Atölyesi) kurdu.

Kartal Belediyesi ve Burak Bora Anadolu Lisesi Mezunlar Derneği’nin fırsat eşitliği yaratmak amacıyla 2015 yılında başlattığı “Geleceğe Gülümse” projesi, 3 yılda 1000’den fazla gence ulaştı. Gönüllü ekip ayrıca; bölgelerdeki tüm çocukların giyim, kırtasiye, teknoloji ihtiyaçlarını gidermekle birlikte onlarla meslekler bilgisi, kitap sevgisi, kadın erkek eşitliği, çevre bilinci, engelli farkındalığı, sanat fikri ve yaratıcılığı gibi konularda gün boyunca eğitim etkinlikleri yapıyor. Kartal Belediyesi de bu sosyal sorumluluk projesi yolculuğu boyunca derneğe, aralarında lojistiğin de olduğu birçok desteği sağlıyor.

burak bora yardım

burak bora yardım

x