İmamoğlu: Günaha giriyorsun, 7 milyon vatandaşa terörist denilir mi?

CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu İstanbul Çekmeköy’de bir pazar yerinde yaptığı ziyarette, ‘HDP’liler vatan hani’ diyen vatandaşa, “Öyle deme. Günaha giriyorsun. Etrafına bak, her kesimden insan var, komşuların var. Bir kişi suçluysa, yasalar var, cezasını alır. Ama 7 milyon insana terörist denir mi?” diye cevap verdi.

İmamoğlu, seçim çalışmaları kapsamında Çekmeköy’de bir dizi temaslarda bulundu. Esnaf, vatandaşlar ve fabrikalarda işçilerle bir araya gelen İmamoğlu, son olarak Taşdelen Mahallesinde bulunan Güngören pazarına girdi. Pazara alışverişe gelen ve İmamoğlu’nun Düzköy’e bağlı Sidiksa Köyü’nden olduğunu öğrendiği vatandaş, ‘CHP’ye oyum yok, hemşerimsin ama CHP oyum yok’ demesi üzerine İmamoğlu, ‘Sen sorunlarını anlat’ dedi. Vatandaş, ‘Sorunumuz yok fiyat var ama çok şükür her şey var. Vatanımız birlik olsun, bizim istediğimiz. CHP’de kardeş herkes kardeş, vatanımızı bölecek olanlara karşı duralım. Ben CHP karşı değilim, ama o partinin yanında olursa benim içim ağlar” dedi.

Ekrem İmamoğlu ise, “Allah esirgesin. Millete televizyonda bir şey gösteriyorlar. Vatan, millet, o vatan haini diyorlar bu denir mi?” dedi. Bunun üzerine İmamoğlu ile sohbet eden vatandaş, “HDP’nin yanında olan vatan hainidir, asla kabul edemem. Benim aklım var. Beni öldürseler yapamazlar. HDP’nin yanında olursan olmaz diyorum. Hayır kimse kandıramaz beni. Kürt Kardeşlerimiz var, kardeş olalım. Ben AK Parti’den geçemem” dedi. Bunun üzerine İmamoğlu, “Kandırıyorlar. 7 milyon insan HDP’ye oy verdi, onlar terörist mi? 7 milyon insana terörist denir mi? Sen AK Parti’ye oy veriyorsun da ben vermiyorum da vatan haini miyim? Öyle şey olur mu? Ben partinden vazgeç demiyorum. Birine vatan haini demelerine müsaade etme. Senin köyün hep Cumhuriyet Halk Partili biliyorsun. Onun cezası var, onun mahkemesi var, onun anayasası var. Senin köyün CHP’li sen oraya gidince vatan haini diye mi bakıyorsun. Kurban olayım köyüne selam söyle. Yüreğini ferah tut” karşılığını verdi.