Ebubekir Taşyürek: 6 ayda bir sizi bilgilendireceğiz

AK Parti Kartal adayı Ebubekir Taşyürek Atalar Mahallesi’nde AK Çadır’da vatandaşlarla bir araya geldi. Taşyürek, “6 ayda bir sizleri haberdar edeceğiz. Koltuk için değil, hizmet için geliyoruz. Ecdadımız belediye işlerini yürüten kişilere ‘şehremini’ derlermiş.” ifadelerini kullandı.

Uzun yıllar İBB’de çeşitli görevlerde bulunan, Ataşehir’de AK Parti çalışmalarına katılan Taşyürek, Kartal’dan Belediye Başkan Adayı olarak atandıktan sonra mahalle mahalle gezip seçim çalışmaları yapmaya devam ediyor. Taşyürek, Atalar Mahallesi sakinlerini dinledi. 31 Mart yerel seçimlerinden zaferle çıktığında 6 ayda bir halka yapılan çalışmalar hakkında bilgi vereceğini söyledi.

AK Parti’nin 2019 yerel seçimlerde Kartal’dan belediye başkan adayı olan Ebubekir Taşyürek 1960 yılında Erzurum’un Murat Paşa Mahallesi’nde doğdu. 59 yaşındaki Taşyürek, İstanbul’a taşındıktan sonra kısa sürede Üsküdar’ın tanınan simalarından biri haline geldi. Ebubekir Taşyürek, ilk, orta, lise ve üniversite öğrenimini Erzurum’da tamamladı. Atatürk Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden mezun oldu. 2009 Mart yerel seçimlerde AK Parti’den Belediye Meclis Üyesi seçilen Ebubekir Taşyürek, 2009 yılından beri İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclisi Plan Bütçe Komisyonu ve Denetim Komisyonu Başkanlıkları görevlerini 2014 Mart dönemine kadar yürüttü.

2014 Mart yerel seçimlerinde yeniden AK Parti’den Belediye Meclis Üyesi seçilen Ebubekir Taşyürek bu kez İstanbul Büyükşehir Belediyesi AK Parti Grup Başkan Vekilliği görevini 2016 Nisan ayına kadar yaptı. Taşyürek geçmişte Kadıköy’den belediye meclis üyesi aday adayı olmuş, 2009’da Ataşehir belediye başkan aday adayı olmuş ve temayülde 1.olmasına rağmen aday gösterilmeyerek Kartal belediye meclisine aday gösterilmişti.