Ambulansa yol vermeyen sürücünün cezası belli oldu

İstanbul’da D-100 karayolu Bahçelievler mevki’inde lüks marka aracı ile ambulansa yol vermeyerek vatandaşların tepkisini çeken sürücüye 1300 TL para cezası kesildi.

İstanbul’da ambulansın önüne aracını kırarak yol vermeyen ve bu görüntüleri sosyal medyaya düşen kişiye verilen ceza belli oldu. Emniyet Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, “Trafikte Seyreden Ambulansın Geçişine Engel Olan ve Trafik Güvenliğini Tehlikeye Düşüren Araç Sürücüsü Hakkında Adli ve İdari İşlem Yapıldı” ifadelerine yer verildi.

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yapılan basın açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

“Son günlerde İstanbul ili D-100 karayolu Bahçelievler mevki’inde meydana gelen bir özel otonun, görünür ışıkları açık halde geçiş üstünlüğü bulunan ambulansa seyri sırasında yol vermemesi, ambulansın farklı şeridi kullanmak istediği esnada yine tehlikeli bir şekilde şerit değiştirerek ambulansın önüne geçip rutin hızında seyrine devam etmesi olayı ile ilgili Emniyet Genel Müdürlüğümüz resmi sosyal medya hesaplarından bilgilendirme yapılmasına rağmen bazı sosyal medya mecraları ile basın yayın organlarında konunun eksik bir şekilde yoğun olarak yer alması sebebiyle aşağıdaki açıklamanın yapılmasına ihtiyaç duyulmuştur. Sosyal medyada yer alan görüntü ve haberler sonrasında konu ile ilgili birimlerimizce inceleme başlatılmış ve araç sürücüsü tespit edilerek 2918 Sayılı Karayolları Trafik Kanunu’nun; 46, 55, 56 ve 73’üncü maddelerinde yer alan ihlallerden dolayı kendisine toplam 1.320 TL trafik idari para cezası uygulanmıştır.”