Erdoğan: Sezai Temelli denen temelsiz, Kürt de değil

- Yorumlar

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, yerel seçimler kapsamında İstanbul Beylikdüzü’nde vatandaşlardan oy talep etti. Erdoğan, “Sezai Temelli denilen temelsiz bu adam, Kürt de değil.” dedi.

Recep Tayyip Erdoğan, “Sezai Temelli denilen temelsiz bu adam, Kürt de değil ama benim Kürt kardeşlerimi istismar ediyor. Kürdistan’ı çok seviyorsan Irak’ın kuzeyinde Kürdistan bölgesi var. Buyur oraya git” ifadesini kullandı.

Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkan satır başları:

– Beylikdüzü gördüğüm kadarıyla 31 Mart’ta yeni bir sayfa açmaya, yeni bir başlangıç yapmaya hazırlanıyor. 31 Mart itibariyle Beylikdüzü’nde 5 yıllık fetret dönemine artık bir son vereceğinize inanıyorum

– (Binali Yıldırım) Kendisi tecrübe demektir, hizmet demektir, yatırım demektir. Bu marka, muhabbet, samimiyet, özveri demektir. Binali Yıldırım her türlü zorluğa, çözüm üretebilme iradesi demektir. Senelerdir beraber olduğumuz yol arkadaşlığı, dava arkadaşlığı yaptığımız Binali Bey, bugün eser siyasetinde ülkemizin markasıdır. Şu an buradan çıkan zatın, marka olarak nesi var? Hiç. İstanbul’a belediye başkanı seçeceğiz dikkat edin, Çatladıkapı’ya değil

– Kadın çıkmış ‘biz sırtımızı YPG’ye PYD’ye dayadık’ diyor. Bay Kemal bunlarla beraber. Biz de sırtımızı milletimize ve Allah’a dayadık. Kişi yol yürüdükleriyle beraberdir.

x