Sekmen bu habere üzülecek, Samandıra CHP’ye geçebilir

Son Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği genel seçimlerini en doğru isabetle bilen ORC araştırma şirketinin yayınladığı anket sonuçlarına göre Sancaktepe’de AK Parti ile CHP arasındaki fark her geçen gün biraz daha eriyor.

Geçmişte Kartal’ın bir beldesi olan Samandıra’nın merkezini oluşturan ve Sancaktepe adıyla bilinen ilçede şimdiye kadar hep AK Parti belediyeyi yönetti. Eski Kartal Belediye Başkanı ve mevcut Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen’in de çıkış noktası Samandıra olmuştu. Sekmen’in geçmişte belediye başkanlığı yaptığı yerler bir bir CHP’ye geçmeye devam ediyor. Önce Kartal’ı CHP aldı şimdi de Sancaktepe’yi alabilir.

Erdoğan, adını bile ağzına almadı

ORC’nin araştırmasına göre Sancaktepe’de Cumhur İttifakı adayı yüzde 44,7 ile önde, onu Millet ittifakı adayı yüzde 43,2 ile takip ediyor. Seçim sonuçlarını kararsız seçmen belirleyecek. Eski Samandıra ve Kartal belediye başkanı Mehmet Sekmen’in adı son dönemde Kartal’da çöken Yeşilyurt Apartmanı’na yapılan kaçak katlara göz yumduğu iddialarıyla gündeme gelmişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan da Kartal’da düzenlediği mitingde Sekmen’in adını ağzına almazken, onun yerine eski Pendik Belediye Başkanı Erol Kaya’dan bahsetmişti.

Mehmet Sekmen’den Erzurum’daki vatandaşların da memnun olmadığı belirtiliyor. AK Parti’nin Erzurum’da düşen oylarını Cumhur ittifakı kapsamında toplamaya çalıştığı ifade ediliyor. Sekmen Kartal’da belediye başkanı olduğu dönemde, bir önceki belediye başkanı CHP’li Mehmet Ali Büklü’ydü. O dönem, eski belediye çalışanları Sekmen nedeniyle işlerini kaybettiklerine dair anılarını hala birçok çevrede anlatmaya devam ediyor. Bu nedenle Sekmen’in ilçede kötü bir ünü var. Sık sık İstanbul’a seyahat düzenleyen Sekmen, Kartal Cemevi’ne mescit yapılmasını isteyerek tepki çekmişti.