CHP’liler Şişhane’de buluştu, Kaftancıoğlu’ndan açıklama

- Yorumlar

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na Ankara’nın Çubuk ilçesinde, yaşamını yitiren askerin cenazesi sırasında gerçekleştirilen saldırının ardından CHP il örgütleri 81 ilde sokağa çıkma kararı almıştı.

İstanbul’da, Ankara’da, Bursa’da ve İzmir’de saat 12.00’de eş zamanlı eylemler yapılacak.

Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik saldırının ardından CHP’nin çağrısıyla Şişhane’ye gelen yurttaşlar, saldırıyı ‘Soylu istifa’ yazılı dövizlerle protesto ediyor

CHP İstanbul İl Başkanı Kaftancıoğlu’nun açıklamasından satır başları şöyle;

– CHP genel başkanına hain bir saldırıda bulunulmuştur. Aynı zamanda şehidimize ve ailesine karşı da yapılmış bir saygısızlıktır. Yapılan sıradan protesto değildir, sıradan bir provokasyon değildir, son derece organize bir eylemdir.

– Siyasi rant bekleyen zehirli dil ve zehirli dilin sahipleri bu hain saldırıda pay sahibidir. Bu saldırının ardında cevaplanması gereken çok sayıda soru var, bunlar cevaplandırılmalı, kamuoyu rahatlatılmalıdır.

– Saldırının büyümesine seyirci kalanlar hakkında derhal gereken işlemler yapılmalıdır. İçişleri Bakanı derhal istifa etmelidir.

– Milli Savunma Bakanına sormak isteriz, o evi yakın diye bağıran hainlere dönüp de mesajınızı verdiniz demek ne demektir?Bu nasıl bir cümledir? O organize grup ne mesajı vermiştir?Herkes rahat olsun, soğukkanlılıkla oynanmak istenen bu oyunu bozacak güçteyiz. Bizler Kuvayı Milliye’nin devamı olan Cumhuriyet Halk Partisi’yiz.

– Bilinmelidir ki, genel başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nu devletin yetkili kurumları koruyamıyorsa CHP örgütü koruyacak güçtedir.Bu saatten itibaren, İstanbul’da İstanbul örgütü halkımız ile birlikte genel başkanımızı koruyacaktır.

x