Beykoz Belediyesi 554 bin TL’lik çikolata mı aldı?

- Yorumlar

Beykoz Belediyesi’nin 2019 yılı için 554 bin TL’lik çikolata aldığını iddia etti. Bu alımında seçimden 5 gün önce yapıldığını söyledi.

Sözcü Gazetesi’nde yer alan haberde, Çelikbilek döneminde yapılan ihalelerin ve alım ürünlerinin yeni Başkan Murat Aydın’a kaldığı kaydedilirken, Çelikbilek’in Beykoz Belediyesi’ni 148 milyon lira borçla devrettiği yazıldı.

Yine aynı haberde Beykoz Belediyesi’nin, kek, pasta, sandviç, cevizli baklava, fıstıklı baklava, simit ve poğaça ihalesi yaptığını ve bu ürünler için Çengel Gıda’ya 324 bin TL ödediğini iddia etti.

Ardından yine 2019 yılı için Ekşioğlulları Organizasyon firmasından 230 bin TL’lik kutu çikolata alındığı yazılan haberde söz konusu bu alımlar için 31 Mart 2019 Yerel Seçimleri’nden 5 gün önce sözleşme imzalandığı kayıtlara düşüldü.

Yeni Başkan Murat Aydın Sözleşmeleri iptal etmedi

Sözcü gazetesi ayrıca, 465 milyon TL bütçesi olan Beykoz Belediyesi’nin, toplamda 2019 yılı için 554 bin TL’lik ikramlık ürün alımında bulunduğunu not düştü.

Beykoz kamuoyu ise Belediye Başkanı Murat Aydın’ın bu iddiaların doğru olup olmadığını açıklamsı gerektiği yorumunu yaptı.

x