Kartalspor Maçındaki Biber Gazının Sırrı

- Yorumlar

Geçen hafta tarihinde ilk kez küme düşmesi kesinleşen Kartal ile play-off’a katılma hesapları yapan Karşıyaka arasındaki mücadelenin 22. dakikasında saha dışındaki olaylara müdahale eden güvenlik güçlerinin kullandığı biber gazından saha içindeki insanlar da etkilendi.

Bunu gören hakem saha içindeki insanları etkilemesi sonrasında oyuna ara verdi ve soyunma odasına gitti. Hakemin de neredeyse baygınlık geçirecek hale gelmesi dikkat çekici oldu.

Genç Taraftarlar Derneği önderliğinde toplanan Kartalspor’a gönül veren yüzlerce taraftar maçın 20.dakikasında protokol tribününü protesto ederek “ŞEREFİNİZ VARSA İSTİFA EDİN” şeklinde pankart açtı. Polisin olaya sert müdahalesi ile sahaya kadar gaz bombası etkisi geldi.

15 dakika kadar gazın etkisinin geçmesi beklendikten sonra, hakemler ve oyuncular sahaya döndü ve karşılaşma kaldığı yerden başladı.

Maçın seyircisiz oynanması nedeniyle izleyen sayısı az oldu ve olası bir facianın önüne geçmiş oldu. Maçı izleyen kadın ve çocuklar da biber gazından etkilendi.  Polisin biber gazlı müdahaleleri tekrar tartışılır hale geldi.

x