Beykoz Riva kumsalları ilgi odağı oldu

İstanbul Beykoz’daki Riva kumsalları, yaz aylarında havaların ısınmasından ötürü vatandaşların ilgi odağı oldu. Riva Merkez Plajı’nın bir diğer özelliği ise tamamen engelli dostu olması.

Riva Mahallesi’ndeki Merkez Plajında vatandaşlar için birçok hizmet sunuluyor. Engellilerin de düşünüldüğü kumsalda, engelliler için plajın girişinden sahile uzanan bir rampa mevcut. Rampayı kullanan vatandaşlar tekerlekli sandalyelerini ya da akülü araçlarını park ederek refakatçileri eşliğinde denize girebiliyor.

Engelli ilçe sakinlerinin sosyal, fiziksel ve sportif ihtiyaçları düşünülerek hazırlanan plaja gelen ziyaretçiler aileleriyle yaz aylarının, güneş, deniz ve kumsalın tadını çıkarıyor.

Riva Merkez Plajı’na nasıl gidilir?

Beykoz’un Riva Mahallesi’nde yer alan Riva Merkez Plajı, Elmas Tabya Caddesi üzerinden ulaşılabilir. Riva’ya ulaşabilmek için öncelikle Beykoz’a gitmeniz gerekiyor. D-100 otoyolundan 500T İETT otobüsüne binerek Kavacık Kavşağı’na gidebilirsiniz Daha sonra 135 veya 136 veya 137 veya 15D veya 15TY veya 121A veya 136B nolu İETT otobüslerine binebilirsiniz. Bunun yerine Marmaray’la Kadıköy’e gidip 15BK İETT otobüsüne de binebilirsiniz.