Kurban bağışlarınız için Mehmetçik Vakfı

Kurban Bayramı’nın gelmesiyle beraber hali vakti yerinde olan vatandaşlar vekaleten kurban kesimi için en uygun ve doğru vakfın hangisi olduğunu araştırıyor. Kurban bağışlarınız için Mehmetçik Vakfı muhtemelen en doğru seçim olacaktır.

1995’ten beri velaketen kurban kesimi yapan vakıf, faaliyetlerini Diyanet İşleri Başkanlığı ile Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Gıda ve Kontrol Genel Müdürlüğünün konuyla ilgili yayımladığı tebliğlerin hükümlerine uygun olarak yürütüyor.

Kurbanlıkların kesimi; modern tesislerde, hijyenik koşullarda, her kesimhanede görevlendirilen vakıf personeli, veteriner hekimi, noter ve din görevlisinin denetimi ve gözetimi altında yapılıyor.

Kurban etleri şehit yakınları ve gazilere gidiyor

Kesilen kurbanların bir bölümü kesim bölgelerinde bulunan şehit yakınları, malul gazi ve engelli Mehmetçik ailelerine et olarak, kesim bölgesi dışında bulunan şehit yakınları, malul gazi ve engelli Mehmetçik ailelerine ve kurban bağışçılarına da kavurma eti olarak dağıtılıyor.

Mehmetçik Vakfı’nın 2019 yılı için belirlediği kurban bedeli ise, bin 130 TL veya 200 ABD Doları veya 175 Euro şeklinde.