İmamoğlu’ndan Erdoğan’a ‘tatil’ yanıtı: 25 yıldır İstanbul’u…

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın “Ben başbakanlığımda da cumhurbaşkanlığımda da böyle tatil yapamadım” sözlerine gülerek yanıt verdi.

Avrasya Gösteri Merkezi’nde CHP’li ilçe teşkilatlarıyla buluşan İmamoğlu, İstanbul’da geçtiğimiz hafta meydana gelen sel olayları ve Erdoğan’ın kendisiyle ilgili ifadelerine yanıt verdi.

“25 yılı 40 günlük sürede bana yüklemeleri üzücü”

İstanbul’daki sel sırasında tatilde olduğuna ilişkin eleştirilerle ilgili bir soruya İmamoğlu, “Tatille ilgili göndermeler ne yazık ki, bitmiyor. Buna Sayın Cumhurbaşkanının katılması çok enteresan. Çünkü 1994 yılından beri 25 yıldır İstanbul’u yönettiğini kendileri, belediye başkanlığı, başbakanlık, cumhurbaşkanlığı dönemleri var. Yine kendi siyasi partilerinin belediye başkanları var. 25 yıldır birçok defa ne yazık ki, ölümcül seller yaşandı, onlarca insan hayatını kaybetti. Bu kadar yılı kalkıp bir güne, 40 günlük süre içerisinde bana yüklemeleri ve bunu bir tatile bağlayarak bu şekilde vatandaşa şikayet etmeleri çok üzücü, şaşırtıcı. Her şeye rağmen İstanbul’da bir sel yaşanmıştır ki, ben hemen orada oldum” dedi.