İstanbul’da kediye tekme atan kadın patrona bayilik şoku

İstanbul Silivri’de çiğ köfte dükkanı işleten bir kadın, işyerinin önünde dolaşan kediye tekme atarak havaya uçurdu. Güvenlik kamerasına yansıyan olay, sosyal medyada büyük tepki topladı. Çiğköfte zincirinden yapılan açıklamada, kediyi tekmeleyen kadının bayiliğinin iptal edildiği belirtildi.

Olay, Silivri Çanta Mahallesi’nde F.D. adlı kadının işlettiği çiğ köfte dükkanında meydana geldi. Kadın, dükkanın önünden geçen kediye tekme atarak metrelerce havaya uçmasına neden oldu. Hayvanları Koruma Kurtarma ve Yaşatma Derneği (HAYKURDER) resmi hesaplarından görüntülerin paylaşılmasının ardından kısa sürede tepkiler çığ gibi büyüdü. Dernek Başkanı Erman Paçalı tarafından yapılan açıklamada da F.D. hakkında dernek hukukçuları tarafından adli ve idari yönden işlemler için başvuruda bulunulacağı açıklandı.

Olay sosyal medyaya yansıdıktan sonra köfte zincirinin marka merkezi tarafından yapılan açıklamada, “Bu çirkin olayı şiddetle kınıyoruz. Olayın gerçekleştiği bayinin bayilik iptali için gerekli girişimde bulunduk. Biz hayvansever bir firmayız. Firmamızın böyle çirkin bir hadise ile anılmasından dolayı tüm kamuoyundan özür diliyoruz” denildi.