2019-20 Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Ligi grupları ve fikstürleri

- Yorumlar

Şampiyonlar Ligi grup aşamaları için çekilişler geçen Perşembe günü yapıldı. Avrupa Ligi grup aşaması için ise çekiliş hemen ertesi gün, cuma günü yapıldı.

Şampiyonlar Ligi şampiyonu Liverpool F grubunda Napoli, Salzburg ve Genk ile eşleşti. Temsilcilerimizden Galatasaray ise Şampiyonlar Liginde A grubunda Paris Saint Germain, Real Madrid, Club Brugge ile eşleşti.

UEFA Avrupa Liginde mücadele eden temsilcilerimizden Beşiktaş, Braga, Wolves ve Slovan Bratislava ile eşleşti. Trabzonspor ise Basel, Krasnodar ve Getafe ile eşleşti.

İşte tüm gruplara bir bakış:

2019/20 UEFA Şampiyonlar Ligi grup aşaması

A Grubu: Paris Saint Germain, Real Madrid, Club Brugge, Galatasaray

B Grubu: Bayern München, Tottenham Hotspur, Olympiacos, Crvena zvezda

C Grubu: Manchester City, Shakhtar Donetsk, Dinamo Zagreb, Atalanta

D Grubu: Juventus, Atlético Madrid, Bayer Leverkusen, Lokomotiv Moskova

E Grubu: Liverpool, Napoli, Salzburg, Genk

F Grubu: Barselona, ​​Dortmund, Internazionale Milano, Slavia Praha

G Grubu: Zenit, Benfica, Lyon, RB Leipzig

Grup H: Chelsea, Ajax, Valensiya, LOSC Lille

İstanbul’a Giden Yol

Birinci maç günü
17 Eylül Salı
E Grubu: Napoli – Liverpool, Salzburg – Genk
F Grubu: Inter – Slavia Praha, Dortmund – Barselona
G Grubu: Lyon – Zenit, Benfica – Leipzig
Grup H: Chelsea – Valencia, Ajax – LOSC Lille

18 Eylül Çarşamba
A Grubu: Club Brugge – Galatasaray, Paris – Real Madrid
B Grubu: Olympiacos – Tottenham, Bayern ve Crvena zvezda
Grup C: Shakhtar – Manchester City, Dinamo Zagreb – Atalanta
D Grubu: Atlético – Juventus, Leverkusen – Lokomotiv Moskova

İkinci maç günü
1 ekim salı
A Grubu: Real Madrid – Club Brugge, Galatasaray – Paris
B Grubu: Tottenham v Bayern, Crvena zvezda – Olympiacos
C Grubu: Atalanta – Shakhtar, Manchester City – Dinamo Zagreb
D Grubu: Juventus – Leverkusen, Lokomotiv Moskva – Atlético

2 Ekim Çarşamba
E Grubu: Genk – Napoli, Liverpool ve Salzburg
F Grubu: Slavia Praha – Dortmund, Barselona – İnter
G Grubu: Zenit – Benfica, Leipzig – Lyon
Grup H: Valensiya – Ajax, LOSC Lille – Chelsea

3. Maç günü
22 Ekim Salı
A Grubu: Club Brugge – Paris, Galatasaray – Real Madrid
B Grubu: Tottenham – Crvena zvezda, Olympiacos – Bayern
C Grubu: Shakhtar – Dinamo Zagreb (21:55), Manchester City – Atalanta
D Grubu: Atlético – Leverkusen (21:55), Juventus – Lokomotiv Moskova

23 Ekim Çarşamba
E Grubu: Salzburg – Napoli, Genk – Liverpool
F Grubu: Inter – Dortmund, Slavia Praha – Barselona
G Grubu: Leipzig – Zenit (21:55), Benfica – Lyon
Grup H: Ajax – Chelsea (21:55), LOSC Lille – Valensiya

Dördüncü Maç Günü
5 Kasım Salı
E Grubu: Liverpool – Genk, Napoli – Salzburg
F Grubu: Barselona – Slavia Praha, Dortmund – İnter
G Grubu: Zenit – Leipzig, Lyon – Benfica
Grup H: Chelsea – Ajax, Valensiya – LOSC Lille

6 Kasım Çarşamba
A Grubu: Paris – Club Brugge, Real Madrid – Galatasaray
B Grubu: Bayern v Olympiacos, Crvena zvezda – Tottenham
C Grubu: Dinamo Zagreb – Shakhtar, Atalanta – Manchester City
D Grubu: Lokomotiv Moskva – Juventus, Leverkusen – Atlético

Beşinci gün
26 Kasım Salı
A Grubu: Galatasaray – Club Brugge, Real Madrid – Paris
B Grubu: Tottenham – Olympiacos, Crvena ve Chavezern
Grup C: Manchester City – Shakhtar, Atalanta – Dinamo Zagreb
D Grubu: Lokomotiv Moskva – Leverkusen, Juventus – Atlético

27 Kasım Çarşamba
E Grubu: Liverpool – Napoli, Genk – Salzburg
F Grubu: Barcelona – Dortmund, Slavia Praha – Inter
G Grubu: Zenit – Lyon, Leipzig – Benfica
Grup H: Valencia – Chelsea, LOSC Lille – Ajax

Altıncı Maç Günü
10 Aralık Salı
E Grubu: Napoli – Genk, Salzburg – Liverpool
F Grubu: Dortmund – Slavia Praha, Inter – Barselona
G Grubu: Benfica – Zenit, Lyon – Leipzig
Grup H: Chelsea – LOSC Lille, Ajax – Valensiya

11 Aralık Çarşamba
A Grubu: Paris – Galatasaray, Club Brugge – Real Madrid
B Grubu: Bayern v Tottenham, Olympiacos – Crvena zvezda
C Grubu: Shakhtar – Atalanta, Dinamo Zagreb – Manchester City
D Grubu: Atlético – Lokomotiv Moskova, Leverkusen – Juventus

16 Tur
Çekme: 16 Aralık
İlk bacaklar: 18/19 ve 25/26 Şubat
İkinci ayaklar: 10/11 ve 17/18 Mart

Çeyrek Final
Beraberlik: 20 Mart
İlk bacaklar: 7/8 Nisan
İkinci ayaklar: 14/15 Nisan

Yarı finaller
Beraberlik: 20 Mart
İlk bacaklar: 28/29 Nisan
İkinci ayaklar: 5/6 Mayıs

Final (Atatürk Olimpiyat Stadı, İstanbul): 30 Mayıs

2019/20 UEFA Avrupa Ligi grup aşaması

A Grubu: Sevilla (ESP), APOEL (CYP), Karabağ (AZE), Dudelange (LUX)

B Grubu: Dinamo Kiev (UKR), Kopenhag (DEN), Malmö (SWE), Lugano (SUI)

C Grubu: Basel (SUI), Krasnodar (RUS), Getafe (ESP), Trabzonspor (TUR)

D Grubu: Sporting CP (POR), PSV Eindhoven (NED), Rosenborg (NOR), LASK (AUT)

E Grubu: Lazio (ITA), Kelt (SCO), Rennes (FRA), CFR Cluj (ROU)

F Grubu: Arsenal (ENG), Eintracht Frankfurt (GER), Standart Liège (BEL), Vitória SC (POR)

G Grubu: Porto (POR), Genç Erkek Çocuklar (SUI), Feyenoord (NED), Rangers (SCO)

Grup H: CSKA Moskova (RUS), Ludogorets (BUL), Espanyol (ESP), Ferencváros (HUN)

Grup I: Wolfsburg (GER), Gent (BEL), St-Étienne (FRA), Olexandriya (UKR)

J Grubu: Roma (ITA), Borussia Mönchengladbach (GER), İstanbul Başakşehir (TUR), Wolfsberg (AUT)

Grup K: Beşiktaş (TUR), Braga (POR), Wolves (ENG), Slovan Bratislava (SVK)

L Grubu: Manchester United (ENG), Astana (KAZ), Partizan (SRB), AZ Alkmaar (NED)

Maçlar ne zaman?

Grup aşaması
Birinci maç günü: 19 Eylül
İkinci maç günü: 3 Ekim
Maç günü üç: 24 Ekim
Dördüncü maç günü: 7 Kasım
Maç günü beş: 28 Kasım
6. maç günü: 12 Aralık

32. tur
Çekme: 16 Aralık
İlk bacaklar: 20 Şubat
İkinci ayaklar: 27 Şubat

16 Tur
Kurak: 28 Şubat
İlk bacaklar: 12 Mart
İkinci ayaklar: 19 Mart

Çeyrek Final
Beraberlik: 20 Mart
İlk bacaklar: 9 Nisan
İkinci ayaklar: 16 Nisan

Yarı finaller
Beraberlik: 20 Mart
İlk bacaklar: 30 Nisan
İkinci bacaklar: 7 Mayıs

Final
Gdansk Stadyumu, Polonya: 27 Mayıs

x