2020 model Audi A5 yeniliklerle geliyor

2020 model Audi A5, bazı modellerde dış tasarım ve yeni bir bilgi-eğlence sistemi de dahil olmak üzere bir takım yeniliklerle gelecek.

Stil değişiklikleri, A5 coupe, üstü açılabilir ve Sportback beş kapılı hatchback’in yanı sıra her üç gövde stilinin sportif S5 varyasyonunu kapsayacak. Audi tasarımcılarının ön tarafa odaklandıklarını, ızgara şeklini değiştirdiklerini ve 1980’lerin Audi Sport Quattro ralli otomobiline atıfta bulunmak için küçük delikler ekledikleri belirtildi. Farklılıkları anlamak için dikkatli bir şekilde bakmak gerekiyor.

2020 Audi A5’e yeni bir MMI bilgi-eğlence sistemi gelecek. Audi, düğme benzeri analog kontrol ünitesini ortadan kaldırdı, yani tüm fonksiyonlar şimdi 10.1 inçlik bir dokunmatik ekran üzerinden kontrol ediliyor. Ancak, tek bir dokunmatik ekran, dikkat dağıtıcı bir unsur olabilir.

A5’in diğer Audi modellerinde kullanılan çift ekranlı MMI kurulumunu benimsediğini görmek isterdik. Daha önce olduğu gibi, A5 Audi’nin Sanal Kokpit dijital gösterge grubunu ve ayrıca trafik ışıkları ne zaman değişeceğini belirten Trafik Işık Bilgilerini (TLI) izleyen sistem de mevcut olacak. Ancak, TLI yalnızca belirli şehirlerde çalışacak.

A5, yakıt kullanımını azaltmak için hafif bir hibrit sistemle donatılacak. Önümüzdeki aylarda Avrupa’da piyasaya sürülecek olan 2020 model Audi A5’in Türkiye fiyatları henüz açıklanmadı.