Kartal, Maltepe ve Pendik’te "Lets Do It" hareketi kapsamında kilolarca çöp toplandı

Dünya çapında her yıl 21 Eylül’de “Let’s Do It” adıyla gerçekleştirilen çevre günü kapsamında Kartal, Maltepe ve Pendik’te vatandaşlar kilolarca çöp topladı.

Kartal Belediyesi, Maltepe Belediyesi ve Pendik Belediyesi’nin ayrı ayrı girişimleriyle kendi ilçelerinde düzenledikleri etkinliklerde vatandaşlar kilolarca çöp topladı, çevreyi temizledi. Kartal’da Aydos Ormanları, Maltepe’de sahil, Pendik’te Ömerli Barajı Kurtdoğmuş Köyü’nde toplanan çevreciler bu yıl da kilolarca çöp topladı. Çevreye duyarsız vatandaşların doğaya bıraktığı çöpler arasında ambalaj atıklarının yanı sıra tabure ve giysiler de yer aldı.

21 Eylül Dünya Temizlik Günü nedeniyle düzenlenen ve çevre sorunlarına dikkat çekmek amacıyla yapılan etkinlikte Maltepe Küçükyalı sahilinde toplanan onlarca vatandaş temizlik yaptı. Kartal’da da Aydos’ta toplanan vatandaşlar katı atık temizliği gerçekleştirdi. Pendik’te ise temizlik adres Ömerli Barajı oldu.

“Let’s Do It” hareketi nedir?

“Let’s Do It!” 2008 yılında Estonya’da başlamış bir çevre hareketi. Bugün 133 ülkede milyonlarca gönüllüye sahip bu çevre temizliği hareketinin en önemli özelliğidünya üzerinde eş zamanlı olarak gerçekleştirilmesi. Türkiye’de bu harekete Sivil Yaşam Derneği (SİYAMDER) öncülük ediyor.

kartal-lets-do-it-temizlik.jpg
maltepe-lets-do-it-temizlik.jpg
kartal-lets-do-it-temizlik-3.jpg
pendik-lets-do-it-temizlik-2.jpg
kartal-lets-do-it-temizlik-2.jpg