IŞİD’in Ankara’daki Gar Katliamının üzerinden 4 yıl geçti

- Yorumlar

10 Ekim 2015’te Ankara’daki Barış Mitingine saldıran IŞİD’li teröristler, 109 kişinin ölümüne, onlarcasının da sakat kalmasına neden oldu. Katliamın üstünden 4 yıl geçti. Acılar unutulmadı.

Yurdun dört bir yanından kafileler halinde gelmişlerdi. Tek ses olup, ‘Savaşa inat barış’ diyeceklerdi. Kalleş ellerin çektiği pimler, hayallerinin sonu oldu. 109 yaşam çifte bombayla soldu.

Kimi daha önlerinde yaşayacak koskoca bir hayatı olan gencecik çocuklardı, kimi idealleri peşinde koşan sendika veya STK yöneticileri. Hepsinin ortak talebi barıştı. Bu yüzden Türkiye’nin birçok ilinden toplanıp başkente geldiler. Sıhhiye Meydanı’nda ‘İnadına barış, inadına demokrasi’ diye sesleneceklerdi. Ancak kalleş bombalar, daha meydana gidemeden nefeslerini kesti. 109 can, korkunç bir patlamayla yitip gitti.

Hayatını kaybedenlerden biri de İnşaat İşçileri Sendikası kurucularından, Yönetim Kurulu üyesi Tekin Aslan’dı. Mitinge Kartal’dan gelmişti. Cenazesi 12 Ekim’de Kartal Cemevi’nden kaldırıldı.

tekin-arslan.jpg

19 yaşındaydı. Gaziantep EMEP Gençlik örgütü üyesi olan Ali Deniz Uzatmaz 19 yaşındaydı.

ali-deniz-uzatmaz.jpg

Pir Sultan Abdal Kültür Derneği yönetim kurulu üyesi 3 çocuk babası Metin Peşmen de Ankara’daki patlamada hayatını kaybetti.

metin-pesmen.jpg

Tayfun Benol, Politika Gazetesi’nin sorumlu yazı işleri müdürüydü. Katliamda hayatını kaybetti. Cenazesi Maltepe Başıbüyük’te kaldırıldı.

tayfun-benol.jpg

x