Kerbela Şehitleri Kartal’da Anıldı

- Yorumlar

Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi’nde düzenlenen “Kerbela Şehitlerini Anma Gecesi” programı yoğun ilgi gördü. Düzenlenen programa Kartal Belediye Personeli, Kartal Belediyesi CHP Meclis üyeleri, Cemevi Vakfı Başkanı İsmail Saçlı, Cemevi dedeleri, mahalle muhtarları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Açılış konuşmasını yapan Cemevi Başkanı İsmail Saçlı, “Öncelikle bize burada bu imkanı sağlayan ve desteklerini hiç esirgemeyen Belediye Başkanımız Op. Dr. Altınok Öz’e çok teşekkür ediyorum. İmam Hüseyin’in yolunu sürenler İmam Hüseyin’in taraftarları, hepiniz bugünkü etkinliğimize hoş geldiniz. Değerli canlar, Muharrem ayı, muharrem orucu, yası, matemi bunların hepsinde bir anlam yatıyor. Çok duyarlı bir toplumumuz var. Toplumumuz hem inancına, hem davasına, hem cemevine sahip çıkmaya başladı. Bu duyarlılığı bu salonun hınca hınç dolu olmasından anlıyoruz. Bu duyarlılığımız devam ederse bu toplantıları ileriki yıllarda stadyumlarda onbinlerce kişiyle yaparız. Muharrem ayı hicri takvimin ilk ayı. Bu ayda mümin canlar oruç ve matem tutarak ibadetlerini yerine getirdiler, çok şükür ki bir Muharrem ayına daha ulaştık. Yüce Allah oruçlarınızı kabul etsin” diye konuştu.

Konuşmalr Başkan Altınok Öz ve diğer belediye personeliyle devam ederken, konuşmaların ardından Cemevi zakirleri Hüseyin Albayrak, Ali Rıza Albayrak, Hakkı Şimşek ve Onur Alçınkaya’nın okuduğu mersiyelerle program sona erdi.

x