Kartal 24 Yılın Adamlarını Belirledi

- Yorumlar

Kartal24.com‘un 2013 yılındaki gözlemleri ile oluşturulan yılın adamları listesi ile karşınızdayız.

Yılın adamları kategorileri;

– İstanbul’da yılın belediye başkanı
– İstanbul’da yılın CHPli belediye başkanı
– İstanbul’da yılın AK Partili belediye başkanı
– Kartal’da yılın hayırsever iş adamı
– Kartal’da yılın öne çıkan insanları
– Kartal’da yılın gazetecisi
– Kartal’da yılın genç gazetecisi
– Kartal basınında yılın yükselen değeri

YILIN BELEDİYE BAŞKANI: MUSTAFA SARIGÜL

130216_sarigul.hmediumSarıgül halk ile uyumlu yapısı, tüm kesimlere hoş görü ile hitap edebilmesi, inançlara saygılı yapısı ile halkın taktirini topladı. Konjonktürel olarak oy alma şansı olmayan bir partiden belediye başkanı olmayı başardı. Halktan kazandığı taktirle şimdi de İBB’ye talip oldu. Hiç kuşkusuz ki yılın belediye başkanı seçilmeyi hak etti.

 

 

YILIN CHPLİ BELEDİYE BAŞKANI: ALTINOK ÖZ
altinok-oz3 dönem sonra Kartal’da CHP ile belediyeyi kazanmış olan Altınok Öz yaptıkları ve yapmadıklarıyla çok eleştirilse de Kartal’da gerçekleştirmiş olduğu çalışmalarıyla sık sık adından söz ettirdi. Kültür sanat konusunda gerçekleştirdiği atılımlarla dikkat çekti. Yerinde dönüşüme verdiği önemle taktir topladı. Onun en önemli gücü ise kendisine oy veren insanlar oldu. Adı hiçbir yolsuzluk ve şaibeye karışmaması ile halkın gözünde değerini korudu. Belediye personeli ile uyumlu çalışması ile de dikkat çeken Öz diğer CHP’li belediye başkanlarından güçlü yöneticiliği ve kültür sanat ile arasının iyi olması ile ayrıldı.Belki de bu yüzden hali hazırda CHP’li mevcut belediye başkanlarından tekrar aday olma şansı olan tek belediye başkanı da o.

YILIN AK PARTİLİ BELEDİYE BAŞKANI: SALİH KENAN ŞAHİN
10413204Kenan Şahin Pendik gibi Anadolu Yakası’nın hor görülen ilçelerinden birinde yaptığı belediye başkanlığı boyunca halkın taktirini kazandı. Teşkilatı ile uyumlu bir başkan olan Şahin, Pendik’te ortaya koyduğu vizyon ile Pendik’in hızla büyümesini sağladı. Onun koyduğu vizyon sayesinde Ankara-İstanbul hızlı trenin son durağı Gebze yerine Pendik yapıldı. Öyle ki neredeyse Kartal Yavuz Selim Devlet Hastanesi’ni de Pendik’e taşıyacaktı.

 

 

YILIN HAYIRSEVER İŞ ADAMI: ŞÜKRÜ KONTUK

Kartallı iş adamı 40 yıldır Kartallı olmasıyla Kartal’da gerçekleştirdiği ticari başarıyla dikkat çekse de bir yandan da başkanlığını yürüttüğü Günyad ile büyük taktir topladı. Taziye çadırları projesiyle halkın geniş kesimlerinin beğeniyle karşıladığı Kontuk verdiği burslarla da dikkat çekti. Çalışmalarıyla taktir toplayan Kontuk yılın hayırsever iş adamı olmayı başardı.

 

 

YILIN ÖNE ÇIKANLARI
Kartal’da bu yıl öne çıkanlar ise yani 2014’te yılın adamı olabilecek insanlar, CHPli belediye başkan aday adayı Hüsnü Süslü, DPli belediye başkan adayı Müslim Şahanoğlu, CHPli ilçe başkanı Kamer Gök, Kartal Cemevi Vakfı Başkanı İsmail Saçlı, Atalar Merkez Camii İmamı Yücel Kara, çalışmalarıyla Kartal Hukukçular Derneği (Mehmet Ümit Erdem ve Yardımcısı Osman Zeki Erdoğan), başarılı çalışmalarıyla Mustafa Bor.

YILIN GAZETECİSİ: FETHİ SATICI
2013-12-18_22h57_58Yıllar geçse de enerjisinden bir parça bile kaybetmedi. Kartal’da gündeme en çok hakim olan gazeteci hala o. Kartal’ın efsane gazetecisi Fethi Satıcı, Kartallı gazetecilerin ağabeyi, duayen isim yılın gazetecisi olmayı en çok hak eden kişi oldu.

 

 

 

YILIN GENÇ GAZETECİSİ: EMRAH YUSUFOĞLU
74bfbe302cf526f09ca78d26aa6b798aGenç gazeteci idealist yapısı ve hırsıyla dikkat çekti. Kartal’da söylenmeyeni söylemeye çalıştı. Kimi zaman diğer gazetecilerle bu sebeplerle ters düştüyse de kimse onu görmezden gelemezdi. Kartal’ın geleceğinde en önemli gazetecilerden biri olma yolunda ilerleyen Yusufoğlu bu yılın geç gazetecisi seçilmeyi hak etti.

 

 

 

BASINDA YILIN YÜKSELEN DEĞERİ: HÜSEYİN CANER GÜLER
timthumbKartal basınında yılın yükselen değeri hiç kuşkusuz ki Kartal Belediyesi Basın Müdürlüğüne getirilen Hüseyin Caner Güler oldu. Onu ayıran özellikler ise analitik düşünme yetisine sahip bir insan olması ve halk ile içiçe olması oldu. Gerek sosyal medya gerek se sokakta olsun halk ile arasında bariyerler bulunmayan başarılı basın müdürü yılın yükselen  değeri oldu.

 

 

 

 

x