Kılıçdaroğlu’ndan engelli izcilere büyük ilgi

Büyükçekmece Belediyesi’ne bağlı Gökkuşağı Engelli Çevre İzci Grubu, gerçekleştirdiği performansla göz dolduruyor.

3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla Cumhuriyet Halk Partisi Engelliler Üst Kurulu tarafından Bostancı Gösteri Merkezi’nde düzenlenen Engelliler Yaşam’da etkinliğine katılan Büyükçekmece’li engelli izciler etkinliğe renk kattılar.

Aralarında Büyükçekmece Belediyesi’nin de bulunduğu on iki belediyenin işbirliği ile gerçekleşen etkinliğe CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da katıldı.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Büyükçekmece’li Engelli İzcilere büyük ilgi gösterdi. Her biri ile ayrı ayrı ilgilenen Kılıçdaroğlu, Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün’ün sosyal belediyeciliği çok iyi yaptığını belirtti. Kılıçdaroğlu; “Sosyal demokrat belediyecilik bunu gerektiriyor. Yaklaşık 40 yıllık deneyiminin hakkını veren belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün ve ekibini kutluyorum” dedi.

Açılış konuşmasının ardından Kılıçdaroğlu, Tiyatro sanatçısı Altan Erkekli yönetimindeki ‘Engelsiz Kırmızı Koltuk’ta, Down Sendromlu Ozan Ulusoy, Ortopedik Engelli Levent Tilkat, Paralimpik Dünya 3.sü Judocu Duygu Çete, Spastik Psikolog Tuğba Erbilen ile İşitme Engelli Namık Topçu’nun sorularını yanıtladı.

Bu habere ekleyebileceğiniz bir görüşünüz var mı? İsterseniz, yorumlar kısmına ekleyebilirsiniz.

Yorumları Göster
x
Yorumlar