Sabah ve Akit pişti oldu

- Yorumlar

Son günlerde yaptıkları haberleri ve attıkları manşetleri yalan çıkan yandaş medya, bugün yalanlamaya bile gerek bırakmayacak bir olaya imza attı. Rotahaber’in haberine göre, AK Parti’nin amiral gemisi olarak adlandırılan Sabah’ın attığı manşeti, AK Parti’yi yanlısı haberler yapan Akit gazetesi yalanladı.

Gülen Cemaatini karalamak için her gün yeni bir skandal manşetle çıkan yandaş medya, bugün bu kadarına da pes dedirtecek bir skandala daha imza attı.

Sabah, Başbakan Erdoğan’ın hafta sonu mitingindeki bu konuyla ilgili sözlerini ‘Gülen örgütü Kürt düşmanı’ başlığıyla manşetine taşıdı. Ancak aynı gün Akit gazetesi, “Cemaat sonunda bunu da yaptı” üst başlığı altında “BDP için oy yemini” manşetini atarak, cemaatin seçmene BDP’ye oy vermesi için baskı yaptığını iddia etti. Akit bu haberiyle Sabah gazetesinin de manşetini yalanlamış oldu.

Aynı gün iki yandaş gazetenin birbirini yalanlayan manşetlerle çıkması, AK Parti medyasının geldiği noktayı ve düştüğü durumu ortaya koyarken, ‘Yandaş medyanın kafası karışık’ yorumlarına neden oldu.

14692086 94211248

x