THY’den Chelsea’ye servet

Türk Hava Yolları ve Chelsea arasında imzalanan sponsorluk anlaşmasının detayları ortaya çıkmaya başladı.

BusinessInsider’da yer alan habere göre, 2005’ten bu yana Samsung’un Chelsea ile istenen yüksek reklam bedeli nedeniyle sözleşme yenilemediği ifade edildi.

THY, BU RAKAMI ÖDEYECEK Mİ?

Samsung, ekstra ücretler ve Şampiyonlar Ligi’nden gelen gelirler hariç Chelsea kulübüne yılda 16 milyon dolar ödüyordu. İddiaya göre Güney Koreli teknoloji devi, Chelsea tarafından istenen yıllık 32 milyon dolar çok bularak anlaşma yenilemeye yanaşmadı.

Chelsea’nin fiyat yükseltmesinin nedeni ise 2005’ten bu yana ligde ve Avrupa’da kazandığı kupalar ile marka değerinin yükseldiğini düşünmesi. Öte yandan Chelsea’nin aldığı yıllık 16 milyon dolarlık ücret, ezeli rakibi Arsenal’in Emirates’ten aldığı ücretin yarısının bile altında. Samsung cephesi ise konuyla ilgili herhangi bir yorumda bulunmayacağını duyurdu.

“STAMFORD BRİDGE İSİM HAKKI DA VAR”

Bunun üzerine Chelsea’nin anlaşmaya vardığı Türk Hava Yolları’nın, ifade edilen rakamların çok üzerinde bir ücret teklif ettiği öne sürüldü. Anlaşma içinde forma reklamının yanında Chelsea’nin maçlarını oynadığı Stamford Bridge Stadyumu’nun isim hakkı da bulunduğu kulislerde konuşulan bir diğer konu.

Daha önce Manchester Unites, Barcelona, Borrusia Dortmund gibi kulüplerle anlaşma imzalayan Türk Hava Yolları, bu yıl Galatasaray’ın Şampiyonlar Ligi maçları için forma sponsoru olmuştu. Türk Hava Yolları, Lionel Messi, Wayne Rooney gibi futbolcuların da sponsoru olup reklamlarında oynatmıştı.

Bu habere ekleyebileceğiniz bir görüşünüz var mı? İsterseniz, yorumlar kısmına ekleyebilirsiniz.

Yorumları Göster
x
Yorumlar