Menajerlerden imparatora Mehmet Uslu önerisi

- Yorumlar

Galatasaray bir yandan yıldız isimlerle ilgilenerek sezonu şampiyon kapatmanın ve UEFA Şampiyonlar Liginde ilerlemenin hesabını yaparken bir yandan da geleceği planlıyor.

Galatasaray’ın efsane teknik direktörü Fatih Terim bu amaçla genç yeteneklerle ilgili çalışmalar yaptırıyor. Son olarak menajerler tarafından kendisine önerilen Mehmet Uslu’yu çok beğenen Terim’in konuyu masaya yatırdığı belirtiliyor.

Kartalspor ile sözleşmesi sezon sonu bitecek olan Mehmet Uslu için bilgi toplayan Terim, Uslu’nun ilk devre performansından özellikle etkilenmiş durumda. Mehmet Uslu’nun ismini genç yeteneklerle ilgili çalışma yaptırttığı ekibine menajerler tarafından önerildiği öğrenilen Terim’in gelen raporu dikkatle incelediği biliniyor.

Tarzı ile Manuel Fernandes’i anımsatan Uslu’yu Selçuk İnan’ın alternati olarak düşünen Terim sezon sonu Bosman ile Uslu’yu kapmayı planlıyor.

Mehmet Uslu kimdir?

Mehmet Uslu 25 Şubat 1988’de doğdu. İzmit’li olan Mehmet Uslu bu sezon attığı 5 golle Kartalspor’u sırtladı. Kafa, ayak, penaltı, serbest vuruş.. Her türlü gol atabilen Uslu menajerlerin takibinde. Futbola Sapanca Gençlikspor’da başlayan Uslu, Sakaryaspor ve Hacettepespor’da da forma giydi. 2008 itibari ile Kartalspor’a gelen Uslu 2012 başında Kartalspor’la 1 yıllık sözleşme yeniledi.  U16, U17 ve U19 Türk Milli Takımları ile de 28 maça çıktı.

x