Kartal Belediyesi öğretmenlerini unutmadı

- Yorumla

Kartal Belediyesi, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde öğretmenleri unutmadı. Her sene olduğu gibi bu yıl da Başkan Yardımcıları ve Meclis üyelerinden oluşan heyet, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla Kartal’daki okulları ziyaret ederek öğretmenleri kutladı ve Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’ün iyi dilek ve temennilerini öğretmenlerle paylaştı.

Kartal’daki İlköğretim Okulları, Orta Okul ve Liseleri; Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz adına ziyaret eden Kartal Belediye Başkan Yardımcısı ve Belediye Başkan Vekili Gülcemal Fidan ile Başkan Yardımcıları Av. Hüsnü Yeşilyurt, Mustafa Fehmi Okay, Feyyaz Kaynak, Ali Apaydın ve Dr. Turgut Mermertaş, Kartal Belediyesi Meclis Başkan Vekili Ali Ekber Şahin, Kartal Belediyesi CHP Meclis Üyelerinden; Av. Perihan Sevim, Nihal Korkmaz, Gökhan Yüksel, Tuncay Şahan, Yusuf Altay, Halil Şener, Mehmet Tirgil, Selahattin Aksan ve Hüseyin Tozkoparan “Fedakarlıkların en büyüğünü gösteren, çocuklarımızın eğitim ve öğretimi için çaba harcayan tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutluyoruz” dediler.

Kartal Belediye Başkan Yardımcısı ve Belediye Başkan Vekili Gülcemal Fidan, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla Cumhuriyet İlköğretim Okulu, Şeyh Şamil İ.Ö.O.,Yıldız İşçimenler İ.Ö.O., Fen Bilimleri Lisesi ve Hürriyet İmam Hatip Ortaokulu’nu ziyaret etti. Tüm öğretmenlerin Öğretmenler Günü’nü kutlayan Fidan, öğretmenlik mesleğinin kutsallığına dikkat çekti. Fidan, “ Siz değerli öğretmenlerimize, Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’ün selam, saygı ve sevgilerini iletiyorum. Sizler, dünyanın en kutsal mesleğini icra ediyorsunuz. Çocuklarımızın yaşamlarına yön vererek geleceği şekillendiriyorsunuz. Onlara Cumhuriyet ve Atatürk sevgisini öğretiyorsunuz. Bu değerlerin önemi, her geçen gün daha da artıyor. Türkiye’nin her bölgesinde eğitim için mücadele veren, en ücra köylerde canla başla çalışıp oralarda akılcı, bilimsel düşünen, bilime inanan bireyler yetiştiren sizlersiniz. Sizlerin başarısı da bu ülkenin başarısıdır. Sizlere yürekten teşekkür ediyor, saygılarımı sunuyorum. Öğretmenler Günü’nüzü kutluyorum” dedi. Fidan’ın ziyaretleri sırasında öğretmenlere, üzerinde Kartal Belediyesi logosu bulunan şarj cihazı hediye edildi.

Kartal’da eğitim veren Yecevi Anadolu Teknik Lisesi, Kutlu Aktaş İ.Ö.O, Hacı İsmail Gündoğdu Lisesi, Mehmet Akif Ersoy İ.H.L ve Anadolu Sağlık Meslek Lisesi’ni ziyaret eden Kartal Belediye Başkan Yardımcısı Av. Hüsnü Yeşilyurt ve Karyapsan Yönetim Kurulu Başkanı Nizamettin Zorgül de tüm öğretmenlerin Öğretmenler Günü’nü kutladı ve okul yöneticileri ve öğretmenlere günün anısına hediye takdim etti.

Kartal Belediye Başkan Yardımcısı Feyyaz Kaynak da ziyaretleri sırasında Semiha Şakir Anadolu Lisesi, İhsan Zakiroğlu Ortaokulu, İbrahim Saime Zıpkın İlkokulu, Hasan Paşa İlkokulu müdürleri ve öğretmenlerine Öğretmenler Günü hediyesi takdim etti.

Kartal Belediye Başkan Yardımları Ali Apaydın, Mustafa Fehmi Okay ve Dr. Turgut Mermertaş’da ziyaret ettiği okullarda eğitimcilerin bu özel gününü kutlayarak, öğretmenlerin eğitime katkısının büyük olduğunu ifade ettiler.

x
Yorumlar