İstanbul’da yarın okullar tatil mi?

- Yorumlar

Ve öğrencilerin merakla beklediği haber geldi. İstanbul’da yarın okullar tatil mi sorusunun cevabı da az önce belli oldu. İstanbul Valiliği’nden yapılan açıklamaya göre İstanbul’da yarın okullar tatil edildi. İstanbul’da okulların tatil olması sosyal medyayı salladı, öğrenciler İstanbul Valisi’ni teşekkür yağmuruna tuttu.

Yarın okullar tatil mi sorusunun cevabı öğrenciler tarafından heyecanla takip ediliyordu. İstanbul Valiliği’nin açıklamasına göre yarın İstanbul’da okullar tatil edildi.

İstanbul Valisi’nin Vasip Şahin tatil haberini sosyal medyadan paylaştı. İşte o açıklama;

Meteorolojik verilere göre İlimizde başlayan kar yağışının yarın öğleden sonra etkisini artırarak sürmesi beklendiğinden herhangi bir sıkıntıya veya mağduriyete yol açmaması için eğitim-öğretime pazartesi günü bir gün süreyle ara verilmiştir.

Yarın İstanbul, ve pek çok ilde kar yağışı bekleniyor. Yarın okullar tatil mi sorusunun cevabı öğrenciler tarafından heyecanla takip ediliyor. İstanbul’da akşam saatlerinde bazı semtlerde karla karışık yağmur ve kar etkisini göstermeye başladı. Milyonlarca öğrenci şu sıralar ”Yarın Okullar Tatil mi?”, sorusunu soruyor.

İSTANBUL

İstanbul Valisi Vasip Şahin, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, yarın İstanbul’da okulların 1 gün süreyle tatil edildiğini duyurdu.

Vali Şahin, resmi Twitter hesabından yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: “Meteorolojik verilere göre ilimizde başlayan kar yağışının yarın da öğleden sonra etkisini arttırarak sürmesi beklendiğinden herhangi bir sıkıntıya veya mağduriyete yol açmaması için eğitim ve öğretime 1 gün süreyle ara verilmiştir.”

İSTANBUL VALİLİĞİ UYARDI

İstanbul’da kuvvetli sağanağın gece saatlerinden itibaren karla karışık yağmur ve kara dönüşmesi bekleniyor. İstanbul Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, Meteoroloji Genel Müdürlüğünce yapılan değerlendirmeye göre, bugün İstanbul’da yağışın kuvvetli sağanak şeklinde görüleceği belirtildi. Yağışın gece saatlerinden itibaren karla karışık yağmur ve kara dönüşmesinin beklendiği ifade edilen açıklamada, “Yağışın aralıklarla salı akşamına kadar yerel olarak etkili olacağı tahmin edilmektedir. Rüzgarın güneyli yönlerden kuvvetli ve yer yer fırtına şeklinde esmesi ve sıcaklığın pazartesi günü hissedilir derecede azalarak sıfır dereceye kadar düşmesi beklenmektedir” ifadeleri kullanıldı.

SÜRÜCÜLER DE UYARILDI

Açıklamada, vatandaşların zorunlu olmadıkça özel araçları ile trafiğe çıkmamaları, araçlarıyla yola çıkan vatandaşların mutlaka kar lastiği, zincir, takoz ve çekme halatı kullanmaları, bulundurmaları, araçlarının teknik yönden gerekli kontrollerini yaptırmaları, trafik kuralları, işaret ve işaretçilerine uymaları, resmi makamlara ait duyuruları takip etmelerinin seyahat, can ve mal güvenliği açısından önem arz ettiği kaydedildi.

TWITTER YIKILIYOR, ÖĞRENCİLERDEN MESAJ YAĞIYOR

İstanbul için yapılan kar yağışı uyarısından sonra öğrenciler İstanbul Valisi Vasip Şahin’e birbirinden ilginç tatil tweetleri atmaya başladı.

İşte birbirinden komik o tweetler:

@vasipsahin kar yağıyo vasip amca okulları tatil edermisin donarız dışarıda
@vasipsahin vasip amca yarın okullar tatil mi? (istanbulda) 🙂
@vasipsahin yarın kar bekleniyor sana güveniyorum ödev yapmadım:))
@vasipsahin vasip amca artık bir açıklama yap ona göre yatıcam
@vasipsahin tatil geliyor mu VASİP AMCCAA
Kar basladi, elektrik yok saatlerdir bi dusun bence @vasipsahin
@vasipsahin vasip amca yarın okullar tatilmi ona göre çantamı hazırlıcam
Ben bu hayatta bi tatili bide vasip şahini severim @vasipsahin
Bak saat 8’den sonrasını ve önümüzdeki 2 günü fırtınalı kar yağışlı gösteriyor bence tatil yapmalısın @vasipsahin

x