HDP Kartal İlçe binasına silahlı saldırı protesto edildi

- Yorumlar

Binası saldırıya uğrayan HDP Kartal İlçe Örgütü, HDP’li vekillerinin dokunulmazlıklarının kaldırılmaya çalışılmasını ve saldırıyı protesto etti.

HDP Kartal İlçe Örgütü, binasına yapılan silahlı saldırıyı ve HDP’li vekillerinin dokunulmazlıklarının kaldırılmaya çalışılmasını protesto etmek amacıyla basın açıklaması düzenledi. “Vekilime dokunma” pankartının açıldığı eyleme çok sayıda kişi katıldı. “HDP umuttur umuda kurşun işlemez” sloganıyla saldırıların protesto edildiği eylemde basın açıklamasını HDP Kartal İlçe Eşbaşkanı Sani Yıldırım yaptı. İlçe binalarına gerçekleşen silahlı saldırı ile Meclis’te HDP’li vekillerin dokunulmazlıklarını kaldırmak için yapılan saldırının birbirinden bağımsız olmadığını söyledi.

HDP üye ve yöneticilerine dönük siyasi soykırım operasyonlarına da dikkat çeken Yıldırım, “Tüm bu karanlık gidişe karşı halkların barış, demokrasi ve eşitlik direnişi de büyüyor. Tüm demokrasi güçleriyle bu direnişi daha da büyütmek, bu karanlık gidişatı durdurmak zorundayız” dedi.

Eylem açıklamanın ardından alkışlarla son buldu

x