Kardeş Beledi̇ye Si̇tovo’dan Türkçe Okuma Bayramı

- Yorumlar

Bulgaristan’ın Silistre şehrinin Sitovo ilçesindeki İskra köyünde yaşayan Kartallı göçmenlerin, Türkçenin ve Türk kültürünün yaşatılması adına geleneksel hale getirdikleri ‘Türkçe Okuma Bayramı’ bu yıl Kartal Belediyesi’nin katılımı ile gerçekleştirildi.

Kartal Belediye Meclisi’nin 2013 yılında aldığı karar ile birbirini kardeş belediye ilan eden Sitovo Belediyesi ile Kartal Belediyesi, iki ilçe arasındaki dostluğun pekiştirilmesi, kültürel ve sosyal anlamda ilişkilerin geliştirilmesi kapsamında bu kez Türkçe Okuma Bayramı’nda bir araya geldi. Sitovo Belediye Başkanı Sezgin Halil İbrahim’in ev sahipliğinde gerçekleşen okuma bayramına; Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Feyyaz Kaynak, Kartal Balkanlılar Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Olcay Özgön ve derneğin yönetim kurulu üyeleri, Bulgaristan Hak ve Özgürlükler Hareketi Teşkilatlanmalardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Ahmedov, Silistre İl Başkanı Nasif Nasif, Silistre Milletvekilleri; Ramadan Atalay, Nevin Hasan katıldı.

Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Feyyaz Kaynak yaptığı konuşmada: ”Sizlere Kartal Belediye Başkanımız Sayın Op. Dr. Altınok Öz başta olmak üzere Kartal Belediyesi çalışanlarının ve Kartal halkının sevgi ve selamlarını iletiyorum. Okuma bayramınızı kutluyor, yıllar önce kurduğumuz kardeşlik köprüsünü bu tarz etkinliklerle güçlendiriyor olmanın mutluluğunu yaşıyorum. Buna vesile olan Sitovo Belediye Başkanı Sezgin Halil İbrahim’e misafirperverliğinden dolayı teşekkür ediyorum.”dedi. Kaynak, konuşmasının ardından okuma bayramında dereceye giren yarışmacılara kupalarını takdim etti.

KARDEŞ BELEDİYE SİTOVO’DAN TÜRKÇE OKUMA BAYRAMI (7)

KARDEŞ BELEDİYE SİTOVO’DAN TÜRKÇE OKUMA BAYRAMI (11)

x