Eski İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edildi

- Yorumlar

Bazı vatandaşlar Çevik Kuvvet otobüsünü yumruklarken, bazıları “Vatan hainleri” diye bağırdı

Darbe girişiminin ardından ‘FETÖ‘ suçlamasıyla gözaltına alınan eski İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu‘nun da aralarında bulunduğu bir grup merkez valisi nöbetçi Sulh Ceza Hâkimliği’ne sevk edildi.

‘FETÖ’ darbe girişimine ilişkin sürdürülen soruşturmalar kapsamında gözaltına alınan ve aralarında eski İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu’nun da bulunduğu 10 şüpheli adliyeye sevk edildi. Bazı vatandaşlar Çevik Kuvvet otobüsünü yumruklarken, bazıları “Vatan hainleri” diye bağırdı.

Soruşturma kapsamında, İstanbul Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince gözaltına alınan eski İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu’nun da aralarında bulunduğu 6 vali, 1 vali yardımcısı, 3 kaymakamın emniyetteki işlemleri tamamlandı.

Çevik Kuvvet otobüsüyle Bayrampaşa Devlet Hastanesine götürülen şüpheliler, burada sağlık kontrolünden geçirildi. Şüpheliler, hastaneye giriş ve çıkışlarında vatandaşlar tarafından protesto edildi. Bazı vatandaşlar Çevik Kuvvet otobüsünü yumruklarken, bazıları “Vatan hainleri, bunları asacaksınız” diye bağırdı. Şüpheliler daha sonra adliyeye götürüldü.

Mutlu, Diyarbakır Valiliği yaptığı dönemde, yoksul çocuklar için gönderilen yarım milyonu, Gülen cemaati dershanelerine aktarmakla suçlanıyor.

Tutuklama istemiyle mahkemeye sevk

Vali Mutlu’nun da aralarında bulunduğu 12 kişi tutuklanması istemiyle nöbetçi Sulh Ceza Hakemliği’ne sevk edildi.

x