6 Bin Öğrenciye Voleybol Eğitimi

- Yorumlar

Pendik Belediyesinin öncülüğünde Türkiye Voleybol Federasyonu ve Pendik İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile 6 bin çocuğa voleybol temel eğitimi vermek için gerçekleştirilecek projede görev alacak 45 beden eğitimi öğretmenine ‘Voleybol 1. Kademe Yardımcı Antrenörlük Kursu’ verildi.

Geçtiğimiz yıl 10 bin öğrenciye basketbol temel eğitimi veren Pendik Belediyesi, bu yıl ilçe genelinde 6 bin çocuğa voleybol temel eğitimi vermek için kolları sıvadı. Bu kapsamda Pendik Belediyesinin öncülüğünde Türkiye Voleybol Federasyonu ve Pendik İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile planlanan projede görevlendirilecek 45 beden eğitimi öğretmenine ‘Voleybol 1. Kademe Yardımcı Antrenörlük Kursu’ verildi. 11-16 Şubat tarihleri arasında Voleybol Federasyonu tarafından görevlendirilen 4 eğitmen tarafından Pendik Lisesi Konferans Salonu’nda teori; yine aynı okulun spor salonunda ise uygulamalı dersler verildi.

Çocuklar, şehrin spor kültürüne de büyük katkı sağlayacak

Eğitim gören beden eğitim öğretmenleriyle bir araya gelen Pendik Belediye Başkanı Kenan Şahin, Türkiye’de sporla ilgili kafaların hep karışık olduğunu, organizasyon konusunda eksikliklerin sürdüğünü ifade ederek; çok az sayıda idealist kişinin taşın altına elini koyduğunu belirtti. Geçtiğimiz yıl Yeşilbağlar Spor Kulübü ile ortaklaşa gerçekleştirilen temel basketbol eğitiminde hedeflerin yakalandığını ifade eden Başkan Şahin “Çocukların sokakta, salonda oynarken bunun temel eğitimini almış olmalarını istedik. Bu çocukları beceri ve yeteneklerine göre yetiştirirsek şehrin spor kültürüne de büyük katkı sağlamış olacaklar. Ama bunun öncesinde de hocalarımızın da eğitim almasını istedik.”dedi.

alti_bin_ogrenciye_voleybol_egitimi_21022013_03

alti_bin_ogrenciye_voleybol_egitimi_21022013_02

alti_bin_ogrenciye_voleybol_egitimi_21022013_01

x