Metin2 oynayan çocuk, hesabı çalınınca intihar etti

İstanbul’da yaşayan 13 yaşındaki Hakan, Metin2 oyunu oynarken bilgisayar başında boynunda sargı beziyle ölü bulundu. Yapılan tespitler sonucunda çocuğun intihar ettiği belirlendi.

Metin2 oyuncusu Hakan Ekinci’nin (13) intihar ettiği iddiası sonrası oyunun bağımlıları, “Hırs yapan bir oyun. 18 yaş sınırı var. Hakan küçük, karakteri çalınmış ya da hesabı kapatılınca bunalıma girmiş olabilir” açıklamasında bulundu.

İstanbul Esenyurt’ta bilgisayarının başında ölü bulunan ve son olarak şiddet içeren Metin2 adlı Oyunu oynadığı öğrenilen 13 yaşındaki Hakan Ekinci’nin intihar ettiği belirlendi. 13 yaşındaki ortaokul 3. sınıf öğrencisi Hakan’ın ölümü, Erzurum’da 2009’da öldürülen Musa Kang’ın ölümünden sonra 2. bir Metin2 ile ölüm bağlantılı olay olarak kayda geçti.

Metin2 oynayan bir oyuncu ise, “Aslında 18 yaşın altındakilerin oynamaması gereken bir oyun. Bu oyunda hesap satışları çok oluyor ve binlerce lira dönüyor. Hatta oyun yönetimi de hesapları çalıp satıyor. Oyunda birçok şey yasak ve oyuncuların hesapları çok basit şekilde kapatıyor. Hesabı kapatılan ya da çalınan oyuncular da bunalıma giriyor.” dedi.

Bu habere ekleyebileceğiniz bir görüşünüz var mı? İsterseniz, yorumlar kısmına ekleyebilirsiniz.

Yorumları Göster
x
Yorumlar