UBER aracında dehşet dolu anlar

UBER aracında meydana gelen olayda, 250 lira yol ücretini çok bulan kadın yolcu şoförle tartışma yaşadı, tartışma sonucu iddiaya göre kadın yolcu şoför tarafından araçtan fırlatıldı.

Kanlar içinde kalan yolcu şikayetçi oldu. Şoför ile kadın yolcu arasındaki tartışmanın görüntüleri yayınlandı.

uber kavga

Görüntüde yolcu Birgül E. 220 liralık ücrete tepki gösteriyor. Gözaltına alınan şoför M.Ü.’nün (24), adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

UBER’DEN İLK AÇIKLAMA

Uber’den yapılan açıklamada, “Bahsi geçen davranış Uber uygulamasında kesinlikle kabul edilemez ve kimsenin başına gelmemesi gereken bir olaydır. Soruşturmalarına destek olmak için yerel emniyet birimleri ile yakinen çalışmaktayız” denildi. Yapılan açıklama şöyle: “Konuyla ilgili araştırmalarımız tamamlanana kadar sürücü ortağının Uber sistemine erişimi engellenmiştir. Bahsi geçen davranışlar Uber Topluluk Kuralları’na aykırıdır. Yolcularımızın ve sürücü ortaklarımızın güvenliği bizim en büyük önceliğimizdir. Herhangi bir olay olduğunda yerel emniyet birimleri ile birlikte çalışarak araştırmalarına destek vermekteyiz. Uber’in Acil Destek Ekibi dünya genelinde yaşanabilecek olayları veya kazaları takip ederek hemen dönüş sağlamaktadır. Uber konuyu hassasiyetle takip etmekte ve konunun aydınlatılması için araştırmalarına destek olmak üzere yerel emniyet birimleriyle çalışmaktadır.” denildi.