Erol Evgin Kartal’da

Kartal Belediyesi, Çanakkale Zaferinin 98. Yıldönümü dolayısıyla bir konser düzenledi. Ünlü sanatçı Erol Evgin, 18 Mart 2013 Pazartesi saat 20.00’de Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi’nde “MUSTAFA KEMAL’İ GÖRDÜM DÜŞÜMDE” başlıklı konserinde Kartallı müzikseverlerle buluşacak.

Halka açık ve ücretsiz gerçekleştirilecek konseri izlemek isteyen vatandaşların, davetiyelerini Kartal Belediyesi Kültür Müdürlüğü’nden bizzat edinmeleri gerekiyor.

3 Kasım 1914 ve 18 Mart 1915 tarihleri arasında Çanakkale Boğazı’nda cereyan eden deniz savaşlarıyla Gelibolu Yarımadası’nda 25 Nisan 1915 – 8/9 Ocak 1916 tarihleri arasında yapılan kara savaşları, tarihimizin en önemli şavaşlarındandır. Yokluğa karşın daha üstün güçlere karşı bir direniş ve mücadele öyküsüdür.

Çanakkale savaşı, Mustafa Kemal Atatürk’ün üstün sezgi ve yetenekleri ile bir zafere dönüşme öyküsüdür. Türk bağımsızlık savaşının temelleri Çanakkale’de, Conkbayırı’nda ve Anafartalar’da atılmıştır. Türk milleti ve dünya Atatürk’ü bu zaferle tanımıştır.

Bu habere ekleyebileceğiniz bir görüşünüz var mı? İsterseniz, yorumlar kısmına ekleyebilirsiniz.

Yorumları Göster
x
Yorumlar