İstanbul’da hafta sonu havalar nasıl olacak, kar yağacak mı?

- Yorumlar

Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM) “İstanbul hafta sonu hava nasıl olacak?” sorusunu yanıtlayan hava raporlarını yayınladı. Soğuk havalardan dolayı büyük sıkıntı çeken vatandaşlar hafta sonunda havaların nasıl olacağını merak ediyor. Peki Cumartesi-Pazar günleri havalar biraz olsun ısınacak mı, yoksa kar yağışı mı olacak? İşte tüm bu soruların cevabı…

Aralık ayının sonlarına yaklaştığımız bu günlerde ve özellikle en uzun gecenin yaşandığı 21 Aralık tarihinde soğuk hava etkisini sürdürmeye başladı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü’den son dakika hava durumu ve kar yağışı uyarıları da gelmeye devam ediyor.

İstanbul’da bugün sıcaklıklar 3 derece ile 8 derece arasında gidip gelirken parçalı ve zamanla az bulutlu bir hava hakim olacak.

İstanbul’da hafta sonu hava durumu

İstanbul’da Cumartesi sıcaklıklar 8 derece ile 10 derece arasında gidip gelirken güneşli bir hava hakim olacak. Yağış beklenmiyor.

İstanbul’da Pazar sıcaklıklar 7 derece ile 11 derece arasında gidip gelirken parçalı ve zamanla az bulutlu yer yer güneşli bir hava hakim olacak. Yağış beklenmiyor.

x