Erdoğan’ın bahsettiği “Bay Erol” kim?

AK Parti Genel Başkanı Tayyip Erdoğan, Kartal Neyzen Tevfik Meydanı’nda miting yaptı. Marmaray tren yolunun açılış mitingi için Kartal’a gelen Erdoğanüü, Kartal’da kendilerinden önce, “Kartal’da çöp, çukur ve çamur vardı.” dedi.

Erdoğan, “1994’te İBB başkanı olduğumda Kartal’da asfalt yoktu, kaldırım yoktu. Kartal’da çöp çukur çamur her yerdeydi. Erol Beyle Kartal’ı ele aldık. Maalesef bu devam edemedi.” dedi. Erdoğan’ın Erol Bey dediği kişinin kim olduğu anlaşılmazken, Mehmet Sekmen’in adını ağzına almaması dikkat çekti. Erdoğan’ın bahsettiği Erol Bey’in eski Pendik Belediye başkanı Erol Kaya olduğu ifade ediliyor.

Kulislerde Erdoğan’ın ya Kartal ile Pendik’i karıştırdığı ya da Mehmet Sekmen’in adını ağzına almadığı ifade ediliyor. Binali Yıldırım da Pendik ve Maltepe’de duracak olan hızlı tren için Kartal ile Maltepe’yi karıştırarak, “Kartal’dan hızlı trenle Ankara’ya gidilebilecek” demişti.

Dönemin Kartal Belediye başkanı Mehmet Sekmen, muhalefet tarafından Kartal Orhantepe Mahallesi’nde çöken Yeşilyurt Apartmanına çıkılan kaçak katlar hakkında işlem yapmamakla suçlanmıştı.