Kartal’dan iki okul ABD’de robot yarışmasına katıldı

- Yorumlar

Atalar Teknik ve Mesleki Anadolu Lisesi, Göktürk adlı takımları ile Şehit Hüseyin Ağırman Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ise Eagle adlı takımlarıyla Amerika Birleşik Devletleri’nin San Diego şehrinde düzenlenen First Robotics yarışmasına katıldı.

Toplam 29 öğrenci ve öğretmenden oluşan heyet, Kartal Belediyesi’nin desteğiyle ABD’ye gitti. Heyette çok sayıda belediye yöneticisi de yer aldı. Toplam 35 takımın katıldığı yarışmada Eagles takımı “En İyi Endüstrüyel Tasarım Ödülünü” kazandı. Heyet Türkiye’nin Los Angeles Başkonsolosluğu’nu da ziyarette bulundu.

Göktürkler adıyla yarışmaya katılan Atalar Teknik ve Mesleki Anadolu Lisesi ve Eagles adlı takımları ile yola çıkan Şehit Hüseyin Ağırman Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, önceki hafta Amerika’nın San Diego şehrinde düzenlenen Robot yarışmasına katıldı.

Delmar fuar alanında düzenlenen First Robotics yarışmasına farklı ülkelerden toplam 39 takım katıldı. Yarışmada juri tarafından verilen engel aşma, basamak geçme gibi pek çok farklı görevlere göre puan alan takımlar arasından Eagle Takımı “En iyi Endüstriyel Tasarım” ödülünü aldı.

robot yarismasi

robot yarismasi

robot yarismasi

robot yarismasi

robot yarismasi

x