Buket Aydın’dan Arda’ya: Linç deyince sizi anlayabilecek isimlerden bir tanesiyim

- Yorumlar

Eski adı İstanbul Büyükşehir Belediyespor olan Başakşehir FK oyuncusu Arda Turan, Demirören’e ait CNN Türk’te yayımlanan 40 programında Buket Aydın’ın sorularını yanıtladı.

Arda Turan’ın “Algı oluşturmaya çalışanlar oluyor. Seçimden çıktık. Siz de bir sürü eleştiri alıyorsunuzdur” sözlerine Buket Aydın “Linç deyince sizi anlayabilecek isimlerden bir tanesiyim” şeklinde karşılık verdi.

Arda: Ben terörist miyim?

Medipol Başakşehir futbolcusu Arda Turan, ‘Buket Aydın ile 40’ programında kendisine sorulan “Hem mili gurur hem nefret olmayı nasıl başarıyorsun” sorusu üzerine tepki gösterdi. Buket Aydın’ın sorusu üzerine Arda Turan, “Milli nefret nedir ya? Ben terörist miyim?” dedi.

Arda Turan’ın açıklamalarından satır başları şöyle:

— 100 kere milli takımda oynamış, 450-500 maça yaklaşan ve 15 kupa kazanmış bir oyuncuyu en başarılılardan biri olarak görürüm. Neden Başakşehir? Barcelona’dan sonra 5-6 teklif vardı ama hayali olan Başakşehir’e geldim. Ligin en büyük şampiyonluk adayıyız”.

— Bir defa benim böyle bir lügat oluşturma, sözlük oluşturma bir çabam yok, böyle bir durumum yok. Bu adamlık lafı da böyle biraz cinsiyetçilik işine doğru gitti. Bunu da artık açıkçası sevmemeye başladım, kullanmıyorum. Halbuki neydi? Toplum nazarında, kurallarda yazmayan, örfümüz, adetimiz, inandığın doğrunun peşinden gitmek, doğru ve dürüst olmaktı.

x