Emek Partisi’nden Kartal’da barış sergisi

- Yorumlar

“Savaşa dur de, Demokrasi için birleş” kampanyası çerçevesinde eylemlerine devam eden Emek Partisi Kartal’da barış fotoğrafları sergiledi.

Eyleme Türkiye Yazarlar Sendikası Yönetim Kurulu Üyesi Hakkı Zariç ve Türkiye Yazarlar Sendikası Başkanı Mustafa Köz katıldı.

Halkın yoğun ilgi gösterdiği sergide Emek Kadın Korosu da barış türküleri ve şiirleriyle etkinlikte yer aldı.

Etkinlikte konuşan Emek Partisi İl Yöneticisi Metin İlgün “Böylesi önemli bir süreçte işçilere ve emekçilere barışı anlatmak öncelikle bizlerin görevidir” şeklinde konuştu.

İlgün 41 yıl önce Kızıldere Katliamında katledilen Mahirlerin ve Denizlerin tam bağımsız bir Türkiye ve halkların kardeşliği için mücadele ettiğini belirtti. İlgün, “Bu ülkenin Başbakanı gerçekten barış istiyorsa Kürtlerin taleplerini görmek zorundadır” dedi.

Bu ülkede antiemperyalist, antikapitalist, emekten yana demokrasiden yana olduklarını söyleyen bazı çevrelerin bu yaşanan süreci emperyalistlerin oyunu olarak nitelemesini eleştiren İlgün, kendilerinin bu oyuna gelmeyeceklerine dikkat çekti. Bugünkü sürece Kürtlerin, işçi ve emekçilerin mücadelesi ile gelindiğini söyleyen İlgün, “Darağacına giderken Denizlerin ve arkadaşlarının Kahrolsun Emperyalizm Yaşasın Halkların Kardeşliği diyerek bizlere bıraktığı bayrağı işçi ve emekçilere mal etmek bizlerin görevidir” dedi.

x