İstanbul’un tek kadın başkanı Şeyma Döğücü: Kadın ve çocuk gülerse toplumun yüzü güler

31 Mart yerel seçimlerinde Sancaktepe Belediye Başkanı seçilen, İstanbul’daki tek kadın ilçe belediye başkanı olan Şeyma Döğücü, “Kadın ve çocuk gülerse toplumun yüzü güler” dedi.

Sabah Gazetesi’ne açıklamalar yapan Döğücü, “Kadınlara ve kızlarımıza örnek olabilmenin mutluluğunu yaşıyorum. İnşallah görev sürecimi çok çalışarak ve başarıyla tamamlayarak bu mutluluğu sürdüreceğim. Kadınlarımıza yönelik belediye olarak daha çok çalışmalar yapacağız. Çünkü biz seçim sürecinde de söyledik” dedi.

KADINA YÖNELİK PROJELER

Tek kadın belediye başkanı olarak kadınlara yönelik nasıl projeler yapacağını anlatan Döğücü şunları söyledi: “Kadınlarımıza yönelik belediye olarak daha çok çalışmalar yapacağız. Çünkü biz seçim sürecinde de söyledik, kadın ve çocuk gülerse toplumun yüzü güler. O yüzden onları memnun etmeye yönelik çalışacağız. Her mahalleye bir kreş yapacağımızı söylemiştik. Bunun yanı sıra hanımlara yönelik bir yemek projemiz var. Ev hanımlarının bütçesine katkı sağlamak için onların evde yaptıkları yemekleri, evlerinde yemek yapamayanlarla buluşturacağız. Böylelikle herkes sağlıklı yemek yemiş olacak.”

ŞEFFAF ODA ILE ÇÖZÜM

Sancaktepe’de vatandaş için doğrudan çözüm geliştireceğini anlatan Döğücü “Sancaktepe güzel hizmetlerin yapıldığı bir ilçeydi ve çok büyük sorunları yok. Sancaktepelilerin problemleri ile birebir ilgilenmek için “Şeffaf oda” projesini ilk olarak hayata sokacağız. Belediyenin giriş katındaki bir odada ben halkımızla birebir görüşerek onların problemlerini doğrudan dinleyeceğim” diye konuştu.