Erdoğan’ın ‘Manevi kızım’ dediği Göknur, İmamoğlu’na bağış yapınca bıçaklandı

- Yorumlar

Tekirdağ’da kanser tedavisi görürken AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘Manevi kızım’ dediği Göknur Damat, Ekrem İmamoğlu için “her şey çok güzel olacak” diye paylaşım yapıp destek için 20 TL para yatırdı.

Linç girişimine maruz kalan Damat, bir kişi tarafından baldırından bıçaklandı. ​Linç girişimine maruz kalan Göknur, dün “Sen misin cesur yürek” diyen kimliği henüz belirlenemeyen kişi tarafından baldırından bıçaklandı.

Göknur Damat, saldırıdan önce İmamoğlu’nu desteklediği için kendisine “Sen hala gebermedin mi?” mesajı atanları şikayet edeceğini açıklamıştı, “Ben asla parti tutmam. Kişi tutarım. Neden bu kadar rahatsız oldular? Ben kendi, iradem ve aklımla hareket ediyorum.” diyerek.

CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu, Tekirdağ’da kendisi için bağış yaptığı haberinin yayınlanmasının ardından bıçaklanan Göknur Damat’a geçmiş olsun ziyaretinde bulundu. İmamoğlu, “Göknur’a tercihinden dolayı saldırılması ve linç kültürünün toplumda yer etmesi başta siyasiler olmak üzere hepimizin sorunu. Herkes sözlerine ve eylemlerine dikkat etmeli” dedi.

x