Akit: İmamoğlu, Küçükkaya’ya öksürerek talimat verdi

- Yorumlar

Yeni Akit Gazetesi, akıllara durgunluk veren bir iddiayı gündeme getirdi. İmamoğlu’nun ortak canlı yayında öksürdüğü görüntüleri yayınlayan Akit, başlık olarak “İmamoğlu ile Küçükkaya arasında ilginç şifre. İmamoğlu, Küçükkaya’ya öksürerek talimat verdi” dedi.

Akit: Öksürerek talimat verdi

Pazar akşamı bir araya gelen Cumhur İttifakı’nın AK Partili İBB Başkan adayı Binali Yıldırım ile Millet İttifakı’nın CHP’li adayı Ekrem İmamoğlu arasında yaşananlar konuşulmaya devam ediyor.

Tartışma sırasında İmamoğlu öksürdü. Akit ise bu anları kaydederek “İmamoğlu ile Küçükkaya arasında ilginç şifre. İmamoğlu, Küçükkaya’ya öksürerek talimat verdi” dedi.

Gerçek ortaya çıktı: Süre zaten bitmiş

Oysa videoya dikkatlice bakınca 3 dakika geri sayma süresi bundan birkaç saniye önce dolmuştu. Küçükkaya, Yıldırım’ın süresi dolmasına rağmen sözlerini kesmeyerek en az 15 saniye fazladan konuşturmuş görünüyor. Böylece Yıldırım lehine hareket ederek İmamoğlu’na karşı Yıldırım’a pozitif ayrımcılık yapmış oluyor.

Küçükkaya’nın mimiklerinden de söz kesme kararını daha önceden aldığını gösteriyor. İmamoğlu’nun öksürmesi ile söz kesmenin alakasız olduğu çok rahat anlaşılıyor.

x