Pendik’te bir evden 4 kamyon çöp çıktı

- Yorumlar

İstanbul Pendik’te çevreye koku veren bir eve ihbar üzerine Pendik Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri operasyon düzenledi. Zabıta ekipleri tarafından çöp ev olduğu tespit edilen ev, Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından temizlenerek ilaçlandı.

Ahmet Yesevi Mahallesi Tacik Sokak’ta bulunan çöp evden 4 kamyon evsel atık çıktı. Pendik’te son 2 yılda bu şekilde 10 çöp ev tahliye edildiği bilgisi alındı.

Çöplerden toplanan gıda ürünlerine ait ambalajlar ve çürümüş evsel atıklarla dolu olduğunu tespit edilen ev, Zabıta Müdürlüğü Koordinasyonunda Temizlik İşleri Müdürlüğü personelinin katılımıyla saatler süren uğraştan sonra temizlendi.

pendik cop ev1

Tıp dilinde Dispozofobi olarak adlandırılan biriktirme hastası yaşlı bir kadın ve oğlunun yaşadığı belirlenen evden yaklaşık dört kamyon dolusu çöp çıktı. Atıklar belediyeye ait çöp kamyonuna yüklenerek olay yerinden götürüldü.

Ekipler ayrıca ev ve çevresinde ilaçlama yaparak dezenfekte etti. Çalışmalar esnasında oluşabilecek güvenlik sorununa karşı ilçe emniyetten talep edilen kolluk gücü ve oluşabilecek olası sağlık problemlerine karşı bir de ambulans, evin yakınında hazır bekletildi.

x