Mehmet Osmanlıoğlu AK Parti’den Kartal’a Aday Adaylığını Açıkladı

- 2 yorum

“Sıradışı Kartal İçin Sıradışı Başkan”, sloganıyla yola çıkan Mimar Mehmet OSMANLIOĞLU aday adaylığını açıkladı.

Kartal’dan belediye başkanlığı için adaylığını açıklayan en renkli sima, “Sıradışı Kartal İçinSıradışı Başkan ” Sloganıyla Yola Çıkan Mehmet OSMANLIOĞLU Aday Adaylığını Açıkladı.

1961’de Bayburt’ta doğan ve ilkokulu, ortaokulu, liseyi Kartal’da tamamlayan Mehmet OSMANLIOĞLU, İstanbul Teknik Üniversitesi(İTÜ) Mimarlık Fakültesi’nden mezun başarılı bir mimar. Mesleğiyle ilgili çok başarılı bir geçmişe sahip. “The College of Business Administration University of Maine (U.S.A.) – Marmara Üniversitesi E.Y.V.’da ‘’Çağdaş Yönetim Teknikleri’’ İşletme Programı”nı(MBA) tamamlamış. Habitat II-İnsan Yerleşmeleri üzerine Birleşmiş Milletler Konferansı’na katıldı. Safranbolu Evleri üzerine çeşitli inceleme ve araştırmalar yaptı.

MMG-Üsküdar Belediyesi işbirliğiyle düzenlenen “Şehirlerimizin Geleceği, Tehditler ve Fırsatlar Sempozyum”na katılarak “Medeniyetimizin Özeti Şehirler ve Şehirlerimizin Geleceği” başlıklı tebliği sundu. “Özgün Cami Eskizleri” üzerine sergi açtı.

Kartal Belediyesi’nde başkan proje danışmanlığı ve estetik kurul üyeliği yaptı.
Birçok dernek, vakıf ve sivil toplum kuruluşunda kurucu ve yönetici olarak yer aldı. ‘’Mimar ve Mühendisler Grubu’nun kurucuları arasında bulundu ve yönetim kurulunda yer aldı. Mimarlık Mühendislik ve Arge Hizmetleri” komitesinden İ.T.O. Meclis Üyeliğine seçildi. “Filistin Platformu Derneği”’nde yönetim kurulu üyeliği görevine devam ediyor. Mimar Mühendis adlı dergide Şehircilik ve Mimari konularına ilişkin yazılar yazıyor.

Kartal’da oturmakta olan Mehmet OSMANLIOĞLU, evli ve 11 çocuk sahibi.

2004 yılından itibaren Selçuklu-Osmanlı Mimarisi mezcederek yapmış olduğu “abidevî bina projeleri” onun özel ihtisas alanı. Birçok projenin katıldığı “İskilipli Atıf Hoca Anıt Mezar ve Külliye Proje ve Uygulaması”nın mimarı.
Mehmet OSMANLIOĞLU, birçok aday adayının yarıştığı Kartal’dan başkan olmak istemesinin en önemli sebebinin “çarpık kentleşmeyi önlemek, insanı öncelik olarak alan” bir belediye anlayışı ile daha yaşanabilir bir Kartal’ın mimarı olmak. Kendi ifadesi ile “Mimar Başkan, Mamur Kartal”.

Bu habere 2 kişi yorum yaptı. Bu habere ekleyebileceğiniz bir görüşünüz var mı? İsterseniz, yorumlar kısmına ekleyebilirsiniz.

Yorumları Göster
x
Yorumlar
abuzer güngören

40 yıllık İŞÇİ ne zaman osmanlıoğlu oldu; aslını inkar eden …

muammer durmuş

SONUNDA KARTALIN SORUNLARINI ÇÖZEBİLECEK BİR ADAY GÖRDÜK.