Pendik’te mikro heykel sergisi

- Yorumlar

Gübari Hat sanatçısı Necati Korkmaz’ın yalnızca mikroskobik ya da özel büyüteçler altında görülebilen mikro heykelleri Pendik’te sergilenmeye başlandı.

‘Bateri çalan gerçek pire’ , ‘kurşun kalem ucunda İstanbul silueti’ , ‘saç telinde ip cambazı’ , ‘iğne deliğinde semazen’ ve daha birbirinden ilginç 30 eser ziyaretçilerle buluştu.

Pendik Mehmet Akif Ersoy Sanat Merkezi’ndeki serginin açılışını Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin ve Pendik Kaymakamı Cafer Odabaşı yaptı. Yoğun katılımın olduğu ilginç sergide, mikro heykellerin dünyanın elle yapılmış en küçük sanat ürünleri olduğunu söyleyen Gübari Hat Sanatçısı Necati Korkmaz, “Her birini 6 aylık emek sonucunda ortaya çıkarıyorum. Özel olarak hazırlanmış çalışma odasında nefesim ve dökülen saçlarımdan korumak için maske ve bone kullanıyorum. Şimdiye kadar bunları sergilemeye kıyamadım. İlk defa böyle bir sergi açıyorum. ” diye konuştu. Sergiyi görmek isteyenler 23 Kasım Cuma gününe kadar Mehmet Akif Ersoy Sanat Merkezi’ndeki sergiyi ücretsiz görebiliyor.

Necati Korkmaz’ın, büyük emek ve büyük beceri gerektiren bir iş yaptığını söyleyen Başkan Dr. Kenan Şahin, “bu salon, birçok etkinliğe ev sahipliği yaptı ama ilk kez böyle bir sergiye ev sahipliği yapıyor. Bu heykelleri yapmak gerçekten çok zor ve büyük bir emek istiyor. Meraklıları dünyanın en küçük heykellerini görmeye davet ediyorum. Böyle sergiler inşallah Milletimizin sanata olan ilgisini daha da çok arttırır” dedi.

Açılışın ardından Başkan Dr. Kenan Şahin ve Kaymakam Cafer Odabaşı sergiyi gezerken, merceklerle heykellere bakıp bilgi aldılar.

x